Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regiobank pleit voor minister van Regiozaken

Regiobank pleit voor minister van Regiozaken

UTRECHT (ANP) - Regiobank vindt dat er te weinig aandacht is voor gebieden buiten de Randstad en pleit daarom voor een minister van Regiozaken. "Ondanks dat de helft van alle Nederlanders in de regio woont, is er nog steeds sprake van een Randstad-kabinet", zegt directeur Rein Wispelweij van Regiobank in een toelichting. Hij vindt dat de ongelijkheid groeit tussen regio's onderling en tussen regio en Randstad.

"Een minister van Regiozaken is noodzakelijk om eindelijk deze negatieve trend te doorbreken en kansen voor de regio en dus voor heel Nederland te benutten", zegt Wispelweij. "Zonder de regio is er namelijk geen Randstad."

De directeur van Regiobank, onderdeel van de Volksbank waartoe ook onder meer SNS behoort, zal tijdens de tweede editie van de Nationale DorpenTop een pleidooi voor deze nieuwe ministerspost voeren. Die bijeenkomst wordt door Regiobank georganiseerd in het Noord-Brabantse Goirle, onder Tilburg. De eerste editie vond vorig jaar plaats in Lichtenvoorde, in de Achterhoek.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

1 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

1 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

3 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

5 uur geleden
Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt terminal voor offshore-wind

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.

6 uur geleden
Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

7 uur geleden