Regio Nijmegen volgende week slecht bereikbaar door Vierdaagse
NIJMEGEN (ANP) - De wijde regio rondom Nijmegen en de stad zelf zijn vanaf zaterdag slecht of helemaal niet bereikbaar door de Vierdaagse en de bijbehorende feesten. Beide evenementen duren tot en met vrijdagavond. De NS en Arriva zetten extra treinen in, zowel voor wandelaars die heel vroeg aan de start van de Vierdaagse moeten verschijnen als voor feestvierders, die laat in de nacht nog naar huis willen.
Aan de Vierdaagse doen ruim 42.000 lopers mee. De Vierdaagsefeesten trekken ongeveer 1,6 miljoen bezoekers. Gemeente en organisaties adviseren om zoveel mogelijk met de fiets of het openbaar vervoer te reizen. De deels doorgaande wegen rondom de start- en finishplaats van de Vierdaagse zijn vanaf zondag allemaal afgesloten. Vanaf die dag kunnen lopers hun startbewijs ophalen waarmee ze dinsdag aan de tocht kunnen beginnen.
Dinsdag gaat onder andere de Waalbrug bij het centrum van Nijmegen dicht omdat de wandelaars door de Betuwe lopen. Woensdag trekt het wandellegioen over de sluis bij Weurt door de Nijmeegse binnenstad, die dan al vroeg afgesloten wordt. Vrijdag gelden allerlei verkeersmaatregelen in de wijde omtrek van Nijmegen tijdens de feestelijke intocht over de St. Annastraat ofwel Via Gladiola. Wegbeheerders adviseren doorgaand verkeer om Nijmegen die dag te mijden.
Het centrum van Nijmegen is elke dag vanaf 18.00 uur hermetisch afgesloten. Op sommige plekken langs de rand van het centrum mogen automobilisten even stoppen om feestvierders uit te laten stappen. Er rijden pendelbussen en extra nachtbussen. Vervoerders waarschuwen dat het 's avonds en 's nachts erg druk is op het Centraal Station in de stad. In het stadscentrum zijn extra fietsenstallingen en taxistandplaatsen ingericht.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
2 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
3 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
4 uur geleden