Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regio Nijmegen volgende week slecht bereikbaar door Vierdaagse

Regio Nijmegen volgende week slecht bereikbaar door Vierdaagse

NIJMEGEN (ANP) - De wijde regio rondom Nijmegen en de stad zelf zijn vanaf zaterdag slecht of helemaal niet bereikbaar door de Vierdaagse en de bijbehorende feesten. Beide evenementen duren tot en met vrijdagavond. De NS en Arriva zetten extra treinen in, zowel voor wandelaars die heel vroeg aan de start van de Vierdaagse moeten verschijnen als voor feestvierders, die laat in de nacht nog naar huis willen.

Aan de Vierdaagse doen ruim 42.000 lopers mee. De Vierdaagsefeesten trekken ongeveer 1,6 miljoen bezoekers. Gemeente en organisaties adviseren om zoveel mogelijk met de fiets of het openbaar vervoer te reizen. De deels doorgaande wegen rondom de start- en finishplaats van de Vierdaagse zijn vanaf zondag allemaal afgesloten. Vanaf die dag kunnen lopers hun startbewijs ophalen waarmee ze dinsdag aan de tocht kunnen beginnen.

Dinsdag gaat onder andere de Waalbrug bij het centrum van Nijmegen dicht omdat de wandelaars door de Betuwe lopen. Woensdag trekt het wandellegioen over de sluis bij Weurt door de Nijmeegse binnenstad, die dan al vroeg afgesloten wordt. Vrijdag gelden allerlei verkeersmaatregelen in de wijde omtrek van Nijmegen tijdens de feestelijke intocht over de St. Annastraat ofwel Via Gladiola. Wegbeheerders adviseren doorgaand verkeer om Nijmegen die dag te mijden.

Het centrum van Nijmegen is elke dag vanaf 18.00 uur hermetisch afgesloten. Op sommige plekken langs de rand van het centrum mogen automobilisten even stoppen om feestvierders uit te laten stappen. Er rijden pendelbussen en extra nachtbussen. Vervoerders waarschuwen dat het 's avonds en 's nachts erg druk is op het Centraal Station in de stad. In het stadscentrum zijn extra fietsenstallingen en taxistandplaatsen ingericht.

Meer uit Binnenland

Dronevliegers rond NAVO-top krijgen boetevoorstel van OM

HAARLEM (ANP) - Dronevliegers die rond de NAVO-top toch met hun drone hebben gevlogen in het gebied waar een vliegverbod gold, hebben een boetevoorstel gekregen. Het OM heeft de 29 vliegers zogenoemde transactievoorstellen gedaan, die variëren van 350 tot 1350 euro. De vliegers mogen het betalen ook weigeren, waarna een dagvaarding volgt en de zaak wordt voorgelegd aan de rechter.

10 minuten geleden
Utrechtse politiek pleit na drinkwaterproblemen voor noodvoorraad

UTRECHT (ANP) - Enkele politieke partijen in de provincie Utrecht hebben gepleit voor het aanleggen van een noodwatervoorraad. De VVD, PvdA en UtrechtNU! doen die suggestie in schriftelijke vragen aan het college van Gedeputeerde Staten naar aanleiding van de recente drinkwaterproblemen in Utrecht. In delen van de provincie is het drinkwater verontreinigd met de darmbacterie enterokokken.

38 minuten geleden
Straf voor verdachten in ontvoeringszaak Insiya definitief

DEN HAAG (ANP) - De zaak tegen vijf verdachten van de ontvoering van Insiya hoeft niet over, dat heeft de Hoge Raad beslist. Daarmee worden de opgelegde straffen definitief. De hoogste rechter volgt hiermee het advies dat de advocaat-generaal in juli uitbracht.

44 minuten geleden
Jostiband volgend jaar Ambassadeur van de Vrijheid

AMSTERDAM (ANP) - De Jostiband is in 2026 een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Dat hebben het Nationaal Comité 4 en 5 mei en de Jostiband dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Verdachten dood Sherwin Peterhof op korte termijn uitgeleverd

PARAMARIBO (ANP) - Twee verdachten die betrokken zouden zijn geweest bij de gewelddadige dood van Sherwin Peterhof uit Suriname, worden op korte termijn uitgeleverd aan Nederland. De twee meldden zich vrijwillig op het politiebureau in Suriname nadat de politie afgelopen weekend hun namen en foto's had verspreid.

1 uur geleden
Media: verdachten moord Sherwin Peterhof aangehouden in Suriname

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname zijn op verzoek van Nederland twee verdachten van de moord op Sherwin Peterhof aangehouden, melden onder meer nieuwssite Waterkant en het AD. De 42-jarige man en de 57-jarige vrouw zullen worden uitgeleverd aan Nederland.

2 uur geleden
Staat hoeft 42 Afghaanse beveiligers niet naar Nederland te halen

DEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft 42 Afghaanse beveiligers die de Nederlandse ambassade in Kabul bewaakten niet naar Nederland te halen, oordeelt het gerechtshof in Den Haag. Eerder bepaalde de rechter dat dit wel moest, maar in hoger beroep oordeelt het gerechtshof anders. Volgens het hof staat niet vast dat Nederland een zorgplicht voor hen heeft.

2 uur geleden