Regio Nijmegen volgende week slecht bereikbaar door Vierdaagse
NIJMEGEN (ANP) - De wijde regio rondom Nijmegen en de stad zelf zijn vanaf zaterdag slecht of helemaal niet bereikbaar door de Vierdaagse en de bijbehorende feesten. Beide evenementen duren tot en met vrijdagavond. De NS en Arriva zetten extra treinen in, zowel voor wandelaars die heel vroeg aan de start van de Vierdaagse moeten verschijnen als voor feestvierders, die laat in de nacht nog naar huis willen.
Aan de Vierdaagse doen ruim 42.000 lopers mee. De Vierdaagsefeesten trekken ongeveer 1,6 miljoen bezoekers. Gemeente en organisaties adviseren om zoveel mogelijk met de fiets of het openbaar vervoer te reizen. De deels doorgaande wegen rondom de start- en finishplaats van de Vierdaagse zijn vanaf zondag allemaal afgesloten. Vanaf die dag kunnen lopers hun startbewijs ophalen waarmee ze dinsdag aan de tocht kunnen beginnen.
Dinsdag gaat onder andere de Waalbrug bij het centrum van Nijmegen dicht omdat de wandelaars door de Betuwe lopen. Woensdag trekt het wandellegioen over de sluis bij Weurt door de Nijmeegse binnenstad, die dan al vroeg afgesloten wordt. Vrijdag gelden allerlei verkeersmaatregelen in de wijde omtrek van Nijmegen tijdens de feestelijke intocht over de St. Annastraat ofwel Via Gladiola. Wegbeheerders adviseren doorgaand verkeer om Nijmegen die dag te mijden.
Het centrum van Nijmegen is elke dag vanaf 18.00 uur hermetisch afgesloten. Op sommige plekken langs de rand van het centrum mogen automobilisten even stoppen om feestvierders uit te laten stappen. Er rijden pendelbussen en extra nachtbussen. Vervoerders waarschuwen dat het 's avonds en 's nachts erg druk is op het Centraal Station in de stad. In het stadscentrum zijn extra fietsenstallingen en taxistandplaatsen ingericht.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de Raad van State de verbreding van de snelwegen rond Utrecht heeft geblokkeerd, is teleurstellend, reageert minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) in een verklaring. "Dit is slecht nieuws voor de bereikbaarheid, woningbouw en economie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen ongeveer veertig gevallen ontdekt van politieke partijen die vermoedelijk de regels voor gerichte onlineadvertenties hebben overtreden.
5 uur geleden