Regio Madrid verbiedt reizen buiten coronabrandhaarden
MADRID (ANP/RTR/AFP) - De regio Madrid gaat de inwoners verbieden zich te verplaatsen buiten de grootste brandhaarden van corona. De maatregel moet de verontrustende verspreiding van het gevreesde virus in en rond de Spaanse hoofdstad tot staan te brengen. Een uitzondering wordt gemaakt voor personen die op pad moeten om hun werk te kunnen doen. Regioleider Isabel Díaz Ayuso schat dat de reisbeperking ruim 850.000 mensen treft.
Ayuso vertelde dat de toegang tot parken en publieke plaatsen aan banden wordt gelegd. Bijeenkomsten van meer dan zes mensen zijn voorlopig verboden. Werknemers uit de zwaarst getroffen zones mogen echter hun beroep blijven uitoefenen als ze daarvoor de weg op moeten. Dat geldt ook voor personen die kinderen naar school moeten brengen in een ander deel van de stad of daar voor medische hulp moeten zijn.
In Madrid en omstreken constateren de autoriteiten momenteel de grootste dagelijkse toename van besmettingsgevallen in West-Europa. Ayuso zei vrijdag op een persconferentie koste wat koste een totale lockdown te willen voorkomen en daarmee een economische ramp.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
4 uur geleden