Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regio Madrid verbiedt reizen buiten coronabrandhaarden

Regio Madrid verbiedt reizen buiten coronabrandhaarden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De regio Madrid gaat de inwoners verbieden zich te verplaatsen buiten de grootste brandhaarden van corona. De maatregel moet de verontrustende verspreiding van het gevreesde virus in en rond de Spaanse hoofdstad tot staan te brengen. Een uitzondering wordt gemaakt voor personen die op pad moeten om hun werk te kunnen doen. Regioleider Isabel Díaz Ayuso schat dat de reisbeperking ruim 850.000 mensen treft.

Ayuso vertelde dat de toegang tot parken en publieke plaatsen aan banden wordt gelegd. Bijeenkomsten van meer dan zes mensen zijn voorlopig verboden. Werknemers uit de zwaarst getroffen zones mogen echter hun beroep blijven uitoefenen als ze daarvoor de weg op moeten. Dat geldt ook voor personen die kinderen naar school moeten brengen in een ander deel van de stad of daar voor medische hulp moeten zijn.

In Madrid en omstreken constateren de autoriteiten momenteel de grootste dagelijkse toename van besmettingsgevallen in West-Europa. Ayuso zei vrijdag op een persconferentie koste wat koste een totale lockdown te willen voorkomen en daarmee een economische ramp.

Meer uit Buitenland

Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

29 minuten geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

30 minuten geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

32 minuten geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

4 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

6 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

7 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

7 uur geleden