Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regio Madrid verbiedt reizen buiten coronabrandhaarden

Regio Madrid verbiedt reizen buiten coronabrandhaarden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De regio Madrid gaat de inwoners verbieden zich te verplaatsen buiten de grootste brandhaarden van corona. De maatregel moet de verontrustende verspreiding van het gevreesde virus in en rond de Spaanse hoofdstad tot staan te brengen. Een uitzondering wordt gemaakt voor personen die op pad moeten om hun werk te kunnen doen. Regioleider Isabel Díaz Ayuso schat dat de reisbeperking ruim 850.000 mensen treft.

Ayuso vertelde dat de toegang tot parken en publieke plaatsen aan banden wordt gelegd. Bijeenkomsten van meer dan zes mensen zijn voorlopig verboden. Werknemers uit de zwaarst getroffen zones mogen echter hun beroep blijven uitoefenen als ze daarvoor de weg op moeten. Dat geldt ook voor personen die kinderen naar school moeten brengen in een ander deel van de stad of daar voor medische hulp moeten zijn.

In Madrid en omstreken constateren de autoriteiten momenteel de grootste dagelijkse toename van besmettingsgevallen in West-Europa. Ayuso zei vrijdag op een persconferentie koste wat koste een totale lockdown te willen voorkomen en daarmee een economische ramp.

Meer uit Buitenland

Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

11 minuten geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

17 minuten geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

4 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

5 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

5 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

5 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

6 uur geleden