Regio Fukushima opnieuw opgeschrikt door aardbeving
TOKIO (ANP/DPA/BELGA) - De noordoostelijke Japanse prefectuur Fukushima is vrijdagochtend (plaatselijke tijd) opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6,0. Er zijn nog geen berichten over schade of eventuele gewonden. Zo'n tien jaar geleden ontstond in het gebied een kernramp na een zeebeving en een daaropvolgende tsunami.
Het epicentrum van de aardbeving lag voor de kust van de regio, op zo'n 40 kilometer diepte, melden de autoriteiten. Er is geen tsunami-alarm afgegeven. De beving vond even voor 09.00 uur (02.00 uur Nederlandse tijd) plaats.
In maart 2011 vielen er na de verwoestende aardbeving en tsunami bij Fukushima duizenden doden in het gebied. Toen ging het om een beving met een kracht van 9,0. Een aantal reactoren van de kerncentrale Fukushima Daiichi raakten beschadigd. Een wijde omtrek rond de rampencentrale is vanwege de vrijgekomen straling nog steeds als gevarengebied aangemerkt.
Japan wordt geregeld getroffen door aardbevingen. Begin deze maand werd het noordoosten van het land nog opgeschrikt door een beving met een kracht van 6,8. In februari vielen bij een andere beving nog 150 gewonden.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
58 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
7 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
8 uur geleden