Reggeborgh bindt schaatsers De Boo en Prins tot en met Spelen 2026
RIJSSEN (ANP) - Schaatsploeg Reggeborgh heeft schaatsers Jenning de Boo en Tim Prins vastgelegd tot en met de Olympische Spelen in Milaan van 2026. Beide grote schaatstalenten hebben voor twee jaar bijgetekend. "Ze hebben enorme progressie gemaakt. Het gaat sneller dan verwacht, maar er zijn nog genoeg verbeterpunten waar we aan gaan werken", zegt coach Gerard van Velde.
"Ik heb dit seizoen enorme progressie gemaakt en ben heel blij dat ik met Reggeborgh die lijn door kan trekken", zegt De Boo. De schaatser die maandag 20 jaar wordt, was shorttracker en kwam dit seizoen nieuw bij de ploeg. De Boo werd bij de NK afstanden eind december Nederlands kampioen op de 500 en 1000 meter. Een week later veroverde de schaatser ook de Europese titel op de 500 meter. "Het voelt enorm vertrouwd. Ik heb een superleuk team om me heen met hele goede coaches. Ik had het me niet beter kunnen wensen", zegt De Boo vanuit Salt Lake City, waar het team zich voorbereidt op de World Cup van volgend weekend.
Ook Prins reed zich direct tussen de wereldtoppers in zijn debuutjaar. Bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker won hij de 1000 meter en plaatste zich direct voor de wereldbekerwedstrijden. "Het voelt erg goed voor mij om nu te verlengen", zegt de 20-jarige schaatser vanuit Salt Lake City. "Daar spreekt vertrouwen uit. Ik heb altijd een beeld gehad van hoe het leven als profschaatser eruit zou zien en dat is bij Team Reggeborgh meer dan uitgekomen."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
40 minuten geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
3 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
20 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
22 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geleden