Reggae-artiest Jah Cure stak op Dam 'uit zelfverdediging'
AMSTERDAM (ANP) - De Jamaicaanse reggae-artiest Jah Cure stak vorig jaar uit zelfverdediging een man neer op de Dam in Amsterdam omdat die hem zou hebben gedreigd "te fileren". Dit vertelden de artiest en zijn advocaat woensdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam. "Ik probeerde mezelf alleen maar te verdedigen. Anders was een mes beland in mijn eigen buik", zei Jah Cure.
De Jamaicaan wordt verdacht van een poging tot moord door op 1 oktober vorig jaar een 45-jarige man in zijn buik te steken. Het slachtoffer zou zijn concertpromotor zijn geweest van wie de artiest nog geld tegoed had voor een optreden. Daarom hadden ze afgesproken op de Dam. "Ik kwam niet naar Nederland om te vechten, maar om shows op de planken te krijgen en plannen te maken", zei de artiest tegen de rechters.
Volgens zijn advocaat Tim Sheffer had de artiest, wiens echte naam Siccature A. luidt, een optreden gegeven zonder gebruikelijke vooruitbetaling. Met alle omstanders is de Dam volgens Scheffer een totaal onlogische plek om iemand met voorbedachten rade om het leven te brengen.
Zelfverdediging
Het steekincident is niet vastgelegd op camera’s. Scheffer: "Het is denk ik het eerste en laatste geweldsincident dat zich op de Dam heeft afgespeeld en niet door camera’s is opgenomen. We moeten het doen met getuigenverklaringen" Volgens de raadsman stond Jah Cure met zijn rug tegen het monument en zag hij dat zijn concertpromotor met zijn rechterhand naar de binnenzak van zijn jas greep. "Mijn cliënt heeft meerdere malen aangegeven dat de man afstand moest houden."
"Hij was bang en stak uit zelfverdediging. Er was onmiddellijk dreigend gevaar. Hij kon geen kant op. Wegrennen was ook geen optie, want dan had hij een mes in zijn rug gehad", aldus de raadsman. "Het klopt dat mijn cliënt een mes op zak had. Daar heeft hij ook over verklaard. Dat was hem in Amsterdam overhandigd nadat men zag dat hij in Amsterdam open en bloot een Rolexhorloge en sieraden droeg. Het was nooit zijn intentie het mes daadwerkelijk te gebruiken."
De rechtbank besloot het voorarrest van A. te verlengen tot de inhoudelijke behandeling van de zaak op 8 maart. Op basis van onder meer geluidsfragmenten die de artiest vooraf verstuurd zou hebben, gelooft de rechtbank niet dat er sprake is van zelfverdediging.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Freek de Jonge gaat zich niet bemoeien met het WK voetbal in 2026. De cabaretier was in het verleden meermaals kritisch op de gastlanden van het eindtoernooi en riep op tot boycots. Inmiddels komen er wel andere stemmen op om het WK in de Verenigde Staten te boycotten om de acties van president Donald Trump.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De persoon die vrijdagochtend iemand heeft beschoten op het parkeerterrein van de gevangenis in Alphen aan den Rijn is nog altijd voortvluchtig. Er is nog niemand aangehouden, laat de politie maandag weten. Een woordvoerder wil niets zeggen over een motief voor het schietincident en op wie er is geschoten. "Er waren meerdere personen op de locatie, we kunnen nog niet duiden wie het beoogde doelwit was", zegt een woordvoerster.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de twee Alkmaarse broers Mike (32) en Sander (39) W. ervan dat ze in september vorig jaar de 25-jarige Tijn in Alkmaar hebben vermoord. Ze hebben zijn lichaam midden in de nacht in een gehuurde boedelbak vervoerd naar België, waar zijn lichaamsdelen volgens het OM in een olievat zijn verbrand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee Nederlandse militairen die op Groenland deelnamen aan een Europese verkenningsmissie, keren maandag terug naar Nederland. Ze zijn klaar met hun onderzoek op het door de Verenigde Staten opgeëiste eiland, laat Defensie weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer tien inwoners van Utrecht kunnen nog niet terugkeren naar hun woning, nadat een explosie afgelopen donderdag voor flinke schade aan hun huizen zorgde. Dat meldt een medewerker van stichting Salvage. Maandag heeft de stichting de verantwoordelijkheid voor het vergoeden van hun onderdak overgedragen aan verzekeraars, zegt hij.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft de rechtbank maandag tijdens haar pleidooi verzocht niet meer dan acht jaar gevangenisstraf op te leggen. Vrijdag eiste het Openbaar Ministerie veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging tegen de 46-jarige Van B., voor onder meer het ernstig seksueel misbruiken van achttien jonge meisjes.
3 uur geleden