Regeringsploeg Macron compleet, vrouw als buitenlandminister
PARIJS (ANP) - De Franse ambassadrice in Londen, Catherine Colonna, wordt de nieuwe Franse minister van Buitenlandse Zaken. Colonna werkte onder meer in Washington en Brussel en was ambassadrice in Italië. Ze volgt Jean-Yves Le Drian op. Het kantoor van president Emmanuel Macron maakte vrijdag de nieuwe regeringsploeg bekend na diens verkiezingsoverwinning in april.
Eerder deze week kreeg het land voor de tweede keer een vrouw als premier, Elisabeth Borne. De 61-jarige vrouw was eerst actief bij de Socialistische Partij, maar sloot zich later aan bij de partij van Macron.
Om de energietransitie te leiden is Agnes Pannier-Runacher aangesteld bij het nieuwe ministerie van Energie. Ze komt van het ministerie van Industrie. De ministers van Financiën, Bruno Le Maire, en Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin, blijven op hun ministerspost in de nieuwe regering. Die vergadert maandag voor het eerst.
In juni staan er in Frankrijk parlementsverkiezingen op het programma. Macron hoopt dan met zijn coalitie een meerderheid in het parlement te behalen. Volgens oppositieleden heeft Macron de aankondiging van de nieuwe regering expres uitgesteld om bij die verkiezingen met een frisse regeringsploeg te kunnen staan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
8 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.
22 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
37 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
2 uur geleden