Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringsploeg Macron compleet, vrouw als buitenlandminister

Regeringsploeg Macron compleet, vrouw als buitenlandminister

PARIJS (ANP) - De Franse ambassadrice in Londen, Catherine Colonna, wordt de nieuwe Franse minister van Buitenlandse Zaken. Colonna werkte onder meer in Washington en Brussel en was ambassadrice in Italië. Ze volgt Jean-Yves Le Drian op. Het kantoor van president Emmanuel Macron maakte vrijdag de nieuwe regeringsploeg bekend na diens verkiezingsoverwinning in april.

Eerder deze week kreeg het land voor de tweede keer een vrouw als premier, Elisabeth Borne. De 61-jarige vrouw was eerst actief bij de Socialistische Partij, maar sloot zich later aan bij de partij van Macron.

Om de energietransitie te leiden is Agnes Pannier-Runacher aangesteld bij het nieuwe ministerie van Energie. Ze komt van het ministerie van Industrie. De ministers van Financiën, Bruno Le Maire, en Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin, blijven op hun ministerspost in de nieuwe regering. Die vergadert maandag voor het eerst.

In juni staan er in Frankrijk parlementsverkiezingen op het programma. Macron hoopt dan met zijn coalitie een meerderheid in het parlement te behalen. Volgens oppositieleden heeft Macron de aankondiging van de nieuwe regering expres uitgesteld om bij die verkiezingen met een frisse regeringsploeg te kunnen staan.

Meer uit Buitenland

Deense media: soldaten maakten zich op Groenland op voor inval VS

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken trof in januari voorbereidingen om een Amerikaanse invasie van Groenland af te slaan, meldt de Deense omroep DR. De zogenaamde oefening die Denemarken en bondgenoten er op touw zetten was volgens ingewijden geen training, maar stiekem een verdedigingsoperatie.

56 minuten geleden
Bondskanselier verwelkomt Trump-signalen over vrede Iran

FRANKFURT/BRUSSEL (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft "signalen van president Donald Trump" verwelkomd dat er een einde kan komen aan de vijandelijkheden tegen Iran. Bovendien vindt Merz het positief dat in dat geval Europa zou kunnen bijdragen aan het stichten van vrede in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Finse premier: Orbán heeft ons verraden

BRUSSEL (ANP) - De Finse premier Petteri Orpo vindt dat de Hongaarse premier Viktor Orbán de EU-leiders heeft "verraden". Hij is daarmee een van de weinige EU-leiders die donderdag publiekelijk in scherpe bewoordingen de blokkade van Orbán tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne veroordeelden. Premier Rob Jetten noemde Orbáns blokkade "onacceptabel".

1 uur geleden
Inzameling geld voor Amerikaanse wapens Oekraïne achter op schema

BRUSSEL (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne brengen niet genoeg geld bijeen om de Amerikaanse wapens te kopen waar het land nog niet zonder kan. De inzameling voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma ligt flink achter op schema.

2 uur geleden
Orbán trekt veto pas in als olie door pijpleiding stroomt

BRUSSEL (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán herhaalt voorafgaand aan de EU-top: zolang er geen olie stroomt door de beschadigde Droezjba-pijpleiding blokkeert hij de EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. Oekraïne heeft reparaties toegezegd en verwacht dat er over zes weken weer olie door de pijpleiding kan stromen. Desondanks houdt Orbán voet bij stuk, ondanks dat hij in december nog zijn handtekening zette onder de lening.

3 uur geleden
De Wever nuanceert bij EU-top mening over kopen Russische energie

BRUSSEL (ANP) - Belgische premier Bart De Wever is voorafgaand aan de top met andere EU-leiders vooral aan het nuanceren dat hij de relaties met Moskou niet nu wil normaliseren. Hij suggereerde dat afgelopen weekend als optie om zo weer goedkope Russische olie en gas te kunnen importeren. Hij verklaarde later dat dat alleen het geval zou zijn als er sprake zou zijn van een rechtvaardig en duurzaam vredesakkoord tussen Oekraïne en Rusland.

4 uur geleden
Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

8 uur geleden