Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringspartij Zuid-Korea wint verkiezingen afgetekend

Regeringspartij Zuid-Korea wint verkiezingen afgetekend

SEOUL (ANP/AFP) - In Zuid-Korea heeft de Democratische Partij van president Moon Jae-in de parlementsverkiezingen met overmacht gewonnen. De partij behaalde met 180 zetels een absolute meerderheid, een recordoverwinning. De opkomst was ruim 66 procent, het hoogste percentage sinds de verkiezingen in 1992.

De afgetekende overwinning van Moon is volgens deskundigen te danken aan zijn coronabeleid. In Zuid-Korea, maar ook in andere delen van de wereld, is positief gereageerd op de wijze waarop de regering de crisis heeft aangepakt.

Zuid-Korea was een van de eerste landen die verkiezingen hield tijdens de coronapandemie. Woensdag gingen kiezers met mondkapjes naar de stembureaus. Ook moesten zij hun handen wassen en plastic handschoenen dragen. Verder werden kiezers getest op lichaamstemperatuur.

Kritiek

Moon werd maanden geleden nog bekritiseerd. De economische groei in Zuid-Korea zou te traag gaan en daarnaast werd de president meermaals beticht van machtsmisbruik. De manier waarop hij vervolgens het coronavirus beteugelde, deed hem weer flink stijgen in de peilingen.

De Zuid-Koreaanse autoriteiten hebben de verspreiding van het virus fors kunnen afremmen. Het aantal nieuwe besmettingen dat dagelijks wordt vastgesteld ligt al een paar dagen onder de dertig. Voor zover bekend raakten ruim 10.000 mensen besmet met het virus, 229 stierven aan de gevolgen ervan.

Meer uit Buitenland

VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

9 minuten geleden
Egypte meldt akkoord over leden interim-bestuur voor Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.

27 minuten geleden
Zweedse militairen gearriveerd in Groenland

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Enkele officieren van het Zweedse leger zijn woensdag aangekomen in Groenland, meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Zij zullen samen met Denemarken en een aantal andere bondgenoten de militaire aanwezigheid in en rond het eiland vergroten, na dreigementen van de Amerikanen om het eiland in te nemen.

28 minuten geleden
Denemarken versterkt militaire aanwezigheid Groenland per direct

NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.

1 uur geleden
Oekraïne zoekt 2 miljoen ontduikers van militaire dienst

KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.

1 uur geleden
Trump: NAVO moet VS helpen bij het verkrijgen van Groenland

WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".

4 uur geleden
Lavrov: onderhandelingen over bestand pas na vredesakkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.

4 uur geleden