Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringspartij Zuid-Korea nu wel bij stemming afzetting Yoon

Regeringspartij Zuid-Korea nu wel bij stemming afzetting Yoon

SEOUL (ANP/RTR) - De parlementsleden van de Zuid-Koreaanse regeringspartij PPP zijn aanwezig bij een stemming over het afzetten van president Yoon Suk-yeol vanwege het uitroepen van de militaire noodtoestand. Vorige week boycotten zij de sessie nog en waren er te weinig parlementariërs om over te gaan tot stemming, maar de oppositie heeft nogmaals een motie ingediend om Yoon af te zetten.

De PPP van Yoon hield zaterdagochtend een intern overleg over of de partij moest deelnemen aan de procedure. Zuid-Koreaanse media meldden dat daar is besloten om dit keer wel te stemmen over de toekomst van de president. De PPP-vertegenwoordigers kwamen inderdaad vlak voordat de sessie zou beginnen het parlement binnenlopen.

Of Yoons partijgenoten voor of tegen zullen stemmen is nog niet duidelijk. De oppositie heeft 192 van de 300 zetels van het parlement in handen, maar er zijn 200 stemmen nodig om Yoon af te zetten. Tot nu toe hebben zeven PPP-leden publiekelijk gezegd dat zij de afzetting van Yoon steunen, maar volgens persbureau Yonhap heeft de partij tijdens het overleg zaterdagochtend besloten om de president niet weg te sturen.

Meer uit Buitenland

Uitvaartplechtigheid van drie dagen aangekondigd voor Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.

3 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde claimt controle Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.

3 uur geleden
Cuba klaagt zes personen aan na onderschepping speedboot uit VS

HAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.

8 uur geleden
Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

11 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

16 uur geleden