Regeringspartij Zuid-Korea nu wel bij stemming afzetting Yoon
SEOUL (ANP/RTR) - De parlementsleden van de Zuid-Koreaanse regeringspartij PPP zijn aanwezig bij een stemming over het afzetten van president Yoon Suk-yeol vanwege het uitroepen van de militaire noodtoestand. Vorige week boycotten zij de sessie nog en waren er te weinig parlementariërs om over te gaan tot stemming, maar de oppositie heeft nogmaals een motie ingediend om Yoon af te zetten.
De PPP van Yoon hield zaterdagochtend een intern overleg over of de partij moest deelnemen aan de procedure. Zuid-Koreaanse media meldden dat daar is besloten om dit keer wel te stemmen over de toekomst van de president. De PPP-vertegenwoordigers kwamen inderdaad vlak voordat de sessie zou beginnen het parlement binnenlopen.
Of Yoons partijgenoten voor of tegen zullen stemmen is nog niet duidelijk. De oppositie heeft 192 van de 300 zetels van het parlement in handen, maar er zijn 200 stemmen nodig om Yoon af te zetten. Tot nu toe hebben zeven PPP-leden publiekelijk gezegd dat zij de afzetting van Yoon steunen, maar volgens persbureau Yonhap heeft de partij tijdens het overleg zaterdagochtend besloten om de president niet weg te sturen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Europese leiders hebben in een telefoongesprek met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky herhaald dat Europa Oekraïne voortdurend steunt op de weg naar een duurzame en rechtvaardige vrede.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft nog niets officieels ontvangen van de Verenigde Staten over een 28-puntenplan voor vrede in Oekraïne. Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov zei dat de twee landen nog niet in detail over de voorstellen praten, maar dat Moskou openstaat voor onderhandelingen.
54 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP) - Onderhandelen over vrede in Oekraïne kan niet zonder betrokkenheid van Oekraïne, benadrukten voorzitter van de EU-leiders António Costa en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag op een persconferentie in Zuid-Afrika. "We zullen de situatie bespreken met zowel de Europese leiders als met de leiders hier in de marge van de G20", zei Von der Leyen. Ze gaat ook contact opnemen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
55 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky spreekt vrijdag Europese bondgenoten over het nieuwe Amerikaanse vredesplan, melden verschillende bronnen. Het telefoongesprek wordt gevoerd met de Franse president Emmanuel Macron, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Britse premier Keir Starmer.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/AFP) - Een Japanse gouverneur steunt het weer in gebruik nemen van de Kashiwazaki-Kariwa-kerncentrale. Zijn goedkeuring geldt als een belangrijke stap naar de herstart van 's werelds grootste kerncentrale, die na de grote kernramp in Fukushima uit voorzorg werd gesloten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Sinds het ingaan van de wapenstilstand in Gaza zijn volgens VN-kinderorganisatie UNICEF zeker 67 kinderen gedood bij conflictgerelateerde incidenten. "Dat is een gemiddelde van bijna twee kinderen die elke dag worden gedood sinds het staakt-het-vuren van kracht werd", aldus een woordvoerder. Ook zijn er tientallen kinderen gewond geraakt.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne bestudeert de nieuwe Amerikaanse vredesplannen "zorgvuldig" en vraagt die zorgvuldigheid ook terug, zegt een kopstuk van de regering in Kyiv. Hij spreekt tegen dat Kyiv zou hebben ingestemd met sommige voorstellen. Maar anders dan sommige Europese bondgenoten reageert Kyiv tot dusver niet regelrecht afwijzend op de plannen, die grote offers van Oekraïne zouden vragen.
3 uur geleden