Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringspartij Zuid-Korea nu wel bij stemming afzetting Yoon

Regeringspartij Zuid-Korea nu wel bij stemming afzetting Yoon

SEOUL (ANP/RTR) - De parlementsleden van de Zuid-Koreaanse regeringspartij PPP zijn aanwezig bij een stemming over het afzetten van president Yoon Suk-yeol vanwege het uitroepen van de militaire noodtoestand. Vorige week boycotten zij de sessie nog en waren er te weinig parlementariërs om over te gaan tot stemming, maar de oppositie heeft nogmaals een motie ingediend om Yoon af te zetten.

De PPP van Yoon hield zaterdagochtend een intern overleg over of de partij moest deelnemen aan de procedure. Zuid-Koreaanse media meldden dat daar is besloten om dit keer wel te stemmen over de toekomst van de president. De PPP-vertegenwoordigers kwamen inderdaad vlak voordat de sessie zou beginnen het parlement binnenlopen.

Of Yoons partijgenoten voor of tegen zullen stemmen is nog niet duidelijk. De oppositie heeft 192 van de 300 zetels van het parlement in handen, maar er zijn 200 stemmen nodig om Yoon af te zetten. Tot nu toe hebben zeven PPP-leden publiekelijk gezegd dat zij de afzetting van Yoon steunen, maar volgens persbureau Yonhap heeft de partij tijdens het overleg zaterdagochtend besloten om de president niet weg te sturen.

Meer uit Buitenland

Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

41 minuten geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

42 minuten geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

43 minuten geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

2 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

4 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

7 uur geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

7 uur geleden