Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringspartij Zuid-Korea lijdt gevoelige verkiezingsnederlaag

Regeringspartij Zuid-Korea lijdt gevoelige verkiezingsnederlaag

SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse conservatieve oppositie heeft een klinkende overwinning behaald in de burgemeestersverkiezingen in 's lands twee grootste steden. De verkiezingsuitslag is een veeg teken voor de Democratische partij van president Moon Jae-in met het oog op de presidentsverkiezingen volgend jaar.

Beide burgemeestersposten waren eerst nog in handen van de regeringspartij, maar kwamen vrij als gevolg van beschuldigingen van seksueel wangedrag. Park Won-soon, de burgemeester van Seoul, maakte uiteindelijk een einde aan zijn leven. De burgemeester van de zuidelijke havenstad Busan nam ontslag.

De verkiezingen in de twee metropolen gelden als een lakmoesproef voor het huidige electorale klimaat in Zuid-Korea omdat ongeveer een kwart van de totale Zuid-Koreaanse bevolking zijn stem kon uitbrengen.

Grote marge

De conservatieve uitdager in Seoul versloeg zijn tegenstander van de Democratische Partij met 57,5 tegen 39,2 procent van de stemmen, en won in alle 25 districten van de miljoenenstad. De marge van de conservatieve verkiezingszege was in Busan zelfs groter met maar liefst 62,7 tegen 34,4 procent.

President Moon en zijn partij hebben met kelderende populariteitscijfers te maken vanwege een volkswoede over stijgende huizenprijzen, toenemende ongelijkheid, corruptie en seksschandalen rond hoge regeringsfunctionarissen. Dat veel Zuid-Koreanen wilden afrekenen met de Democratische Partij kwam des te sterker naar voren uit het feit dat voor het eerst meer dan 50 procent van de Zuid-Koreaanse kiezers bij het stembureau kwam opdagen voor lokale verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

28 minuten geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

4 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

4 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

6 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

7 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

8 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

9 uur geleden