Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringspartij Myanmar roept op tot protest tegen staatsgreep

Regeringspartij Myanmar roept op tot protest tegen staatsgreep

NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De Nationale Liga voor Democratie (NLD), de partij van de gearresteerde regeringsleider van Myanmar Aung San Suu Kyi, heeft de bevolking van het land maandag opgeroepen de staatsgreep die in de nacht van zondag op maandag plaatsvond niet te accepteren. De regeringspartij spoort het volk aan te protesteren.

"De acties van het leger maken van het land opnieuw een dictatuur", stelt de partij in een verklaring namens Suu Kyi. "Ik spoor mensen aan dit niet de accepteren en met hun hele hart te protesteren tegen de staatsgreep."

De partij publiceerde de oproep om te gaan demonstreren op een Facebookpagina die het eerder gebruikte tijdens de verkiezingscampagne. De NLD zegt dat de verklaring van Suu Kyi voor de staatsgreep is voorbereid. Er werd al gevreesd dat militairen weer de macht zouden grijpen, omdat ze zich niet neerlegden bij de verkiezingsuitslag.

"Ik zweer op mijn leven dat dit beroep op het volk een echte verklaring van Aung San Suu Kyi is", schreef partijprominent Win Htein in een eigen boodschap. Hij was niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Buitenland

Massabegrafenis in Gaza-stad van doden uit 2023

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook is de massabegrafenis begonnen van mensen die omkwamen bij een bombardement op het Al-Taj-complex, een woonblok in Gaza-Stad, in 2023. Van onder het puin zijn 105 lichamen en stoffelijke resten gehaald die donderdag worden begraven, meldt Al Jazeera.

4 minuten geleden
Explosies gehoord in Ethiopische hoofdstad Addis Abeba

ADDIS ABEBA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba zijn in de nacht explosies gehoord. Het is nog niet duidelijk wat er precies is gebeurd. De ontploffingen komen nu het geweld in Ethiopië is opgelaaid.

10 minuten geleden
Griekenland wil asielprocedures opschorten bij onverwachte pieken

LUXEMBURG (ANP) - Griekenland wil dat asielprocedures tijdelijk kunnen worden opgeschort bij de onverwachte komst van veel asielzoekers. Dat zei de Griekse minister Thanos Plevris voor het begin van een vergadering van EU-ministers van Asiel en Migratie. Dit is volgens hem nodig om situaties zoals in de Spaanse exclave Ceuta snel het hoofd te kunnen bieden.

26 minuten geleden
Universitair studenten sluiten zich aan bij Franse protesten

PARIJS (ANP) - In Frankrijk hebben studenten zich aangesloten bij de protesten op onderwijsinstellingen. Al dagen wordt in het land door scholieren gedemonstreerd tegen de vermeende gebreken van het Franse onderwijs. Daarbij worden ook geweld en vernieling niet geschuwd.

34 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde verheugd over vertrek VS uit Irak

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verheugd gereageerd op de terugtrekking van de Amerikaanse krijgsmacht uit Irak. Er wordt gesproken van een "historische overwinning" en er is opgeroepen tot het vertrek van Amerikaanse troepen uit het hele Midden-Oosten.

42 minuten geleden
Duitsland: dit jaar akkoord over terugkeercentrum asielzoekers

LUXEMBURG (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt verwacht later dit jaar een akkoord te sluiten over de komst van een terugkeercentrum voor afgewezen asielzoekers in een land buiten de EU. Dat zei hij voor het begin van een overleg met EU-ministers van migratie. Duitsland trekt hierin op met Nederland, Denemarken, Oostenrijk en Griekenland. Hij zei niet met welke landen gesprekken worden gevoerd.

44 minuten geleden
Openbaar aanklager VAE opent onderzoek naar flydubai-incident

ABU DHABI (ANP) - De procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten heeft opdracht gegeven om een onderzoek te starten naar het incident tijdens de FZ1073 flydubai-vlucht naar Tel Aviv. Dit meldt het staatsnieuwsagentschap van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn website.

45 minuten geleden