Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringspartij Myanmar roept op tot protest tegen staatsgreep

Regeringspartij Myanmar roept op tot protest tegen staatsgreep

NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De Nationale Liga voor Democratie (NLD), de partij van de gearresteerde regeringsleider van Myanmar Aung San Suu Kyi, heeft de bevolking van het land maandag opgeroepen de staatsgreep die in de nacht van zondag op maandag plaatsvond niet te accepteren. De regeringspartij spoort het volk aan te protesteren.

"De acties van het leger maken van het land opnieuw een dictatuur", stelt de partij in een verklaring namens Suu Kyi. "Ik spoor mensen aan dit niet de accepteren en met hun hele hart te protesteren tegen de staatsgreep."

De partij publiceerde de oproep om te gaan demonstreren op een Facebookpagina die het eerder gebruikte tijdens de verkiezingscampagne. De NLD zegt dat de verklaring van Suu Kyi voor de staatsgreep is voorbereid. Er werd al gevreesd dat militairen weer de macht zouden grijpen, omdat ze zich niet neerlegden bij de verkiezingsuitslag.

"Ik zweer op mijn leven dat dit beroep op het volk een echte verklaring van Aung San Suu Kyi is", schreef partijprominent Win Htein in een eigen boodschap. Hij was niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Buitenland

Oud-bendelid krijgt 40 jaar cel voor dood rapper Tupac

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Duane Davis, het oud-bendelid dat terechtstaat voor de moord op de beroemde Amerikaanse rapper Tupac Shakur in 1996, krijgt in totaal veertig jaar cel opgelegd. Dat heeft de rechter in Las Vegas bepaald. In augustus werd de nu 63-jarige Davis al schuldig bevonden aan moord met voorbedachte rade.

25 minuten geleden
Explosieven gevonden in onderzoek naar aanslag op Poolse premier

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben zelfgemaakte explosieven gevonden in de woning van een 66-jarige man. Hij wordt verdacht van het beramen van een aanslag op de Poolse premier Donald Tusk en defensieminister Władysław Kosiniak-Kamysz.

28 minuten geleden
Longoperatie paus Leo succesvol verlopen

ROME (ANP/AFP) - De longoperatie van paus Leo XIV is succesvol verlopen, laat het Vaticaan weten. Hij werd dinsdagmiddag geopereerd aan een knobbeltje in zijn long.

58 minuten geleden
Cornell schort evenementen op om onderzoek naar studentenkorpsen

ITHACA (ANP/AFP) - De Cornell-universiteit in de Amerikaanse staat New York heeft evenementen van studentenkorpsen voor dit academisch jaar opgeschort. Dit na forse kritiek op de universiteit vanwege uitblijvend handelen na een vermeende groepsverkrachting binnen een van de studentenkorpsen in 2024. De belangrijkste aanklager in de staat nam begin oktober het onderzoek naar dat voorval over, om te wegen of dat wel goed was afgehandeld.

1 uur geleden
Ieren ontkennen dat aantal landen nieuw EU-begrotingsvoorstel wil

LUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) ontkent dat een paar landen een heel nieuw voorstel voor een nieuwe EU-meerjarenbegroting willen. De ministers van een aantal landen, waaronder buitenlandminister Tom Berendsen, hebben dat dinsdag tegen de pers gezegd. Die geluiden heeft Byrne in de vergaderzaal niet gehoord, zei de Ier na afloop van de vergadering.

2 uur geleden
Felipe en Letizia zeggen schuld in te lossen met bezoek aan Ceuta

CEUTA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia vinden dat ze met hun bezoek aan de Spaanse exclave Ceuta een schuld inlossen. Het koningspaar noemt het bezoek "iets waar al lange tijd naar werd uitgekeken en dat hard nodig" is. Dat schreef het koningspaar in het gastenboek van het gemeentehuis in Ceuta, meldt de Spaanse omroep RTVE.

3 uur geleden
Opnieuw opstootjes bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP/AFP) - In Parijs zijn de aanhoudende onderwijsprotesten dinsdag uitgelopen op opstootjes met de ordediensten. Dat melden Franse media. Volgens een van de deelnemende vakbonden zijn in Frankrijk dinsdag circa 480.000 mensen op de been. De autoriteiten schatten dat aantal op circa 160.000, van wie circa 41.000 in Parijs.

3 uur geleden