Regeringspartij Myanmar roept op tot protest tegen staatsgreep
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - De Nationale Liga voor Democratie (NLD), de partij van de gearresteerde regeringsleider van Myanmar Aung San Suu Kyi, heeft de bevolking van het land maandag opgeroepen de staatsgreep die in de nacht van zondag op maandag plaatsvond niet te accepteren. De regeringspartij spoort het volk aan te protesteren.
"De acties van het leger maken van het land opnieuw een dictatuur", stelt de partij in een verklaring namens Suu Kyi. "Ik spoor mensen aan dit niet de accepteren en met hun hele hart te protesteren tegen de staatsgreep."
De partij publiceerde de oproep om te gaan demonstreren op een Facebookpagina die het eerder gebruikte tijdens de verkiezingscampagne. De NLD zegt dat de verklaring van Suu Kyi voor de staatsgreep is voorbereid. Er werd al gevreesd dat militairen weer de macht zouden grijpen, omdat ze zich niet neerlegden bij de verkiezingsuitslag.
"Ik zweer op mijn leven dat dit beroep op het volk een echte verklaring van Aung San Suu Kyi is", schreef partijprominent Win Htein in een eigen boodschap. Hij was niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement waarschuwt dat EU-landen de rol van het parlement niet moeten onderschatten in de onderhandelingen over de EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Leiders van de EU-landen praten daar donderdag over maar zijn erg verdeeld, vooral over de hoogte van het budget. Na instemming van de lidstaten moet een meerderheid van het parlement de begroting goedkeuren.
4 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers zoeken voor de kust van Roemenië naar zeven zeelieden die worden vermist na nachtelijke aanvallen. President Nicușor Dan zei op de EU-top dat luchtdrones twee schepen hebben geraakt.
14 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwijt Rusland de aanvallen op zijn land te hebben opgevoerd nadat Amerikaanse sancties waren versoepeld. Hij schreef op X dat Oekraïne de afgelopen anderhalve dag aan de lopende band is aangevallen. "De drones bleven in golven komen, en er was geen enkel uur dat onze lucht er vrij van was."
2 uur geledenBORISOGLEBSK (ANP/RTR) - De Oekraïense marine zegt zes Russische gevechtsvliegtuigen te hebben vernietigd bij een aanval op een vliegveld. Het zou gaan om bommenwerpers van het type Soechoj Soe-34M, die gebruikt zouden worden om Oekraïne te bombarderen.
2 uur geledenDANDONG (ANP/RTR/AFP) - China en Noord-Korea hebben na jaren vertraging feestelijk een grote brug tussen de landen geopend. Trucks met vlaggen van de buurlanden reden over de verbinding over de rivier Yalu en toeschouwers in de Chinese grensstad Dandong maakten selfies.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle EU-regeringsleiders op meer te doen om Oekraïne te ondersteunen. Het moet gaan om onder meer financiële en militaire steun. Veel Europese landen blijven achter in hun hulp aan Oekraïne, zei Jetten voor het begin van de EU-top. "Laten we dus een tandje bijzetten." Ook de Amerikanen moeten Oekraïne meer steunen, vindt de premier.
4 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw voorgesteld dat Europese landen miljarden euro's aan bevroren tegoeden van de Russische centrale bank afstaan. De VS zouden die willen gaan beheren om zo de onderhandelingen met Rusland over een einde aan de oorlog op gang te brengen, meldt de Financial Times.
4 uur geleden