Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringsleider Oostenrijk kondigt al weer vertrek aan

Regeringsleider Oostenrijk kondigt al weer vertrek aan

WENEN (ANP) - De regeringsleider van Oostenrijk, bondskanselier Alexander Schallenberg, heeft zijn aftreden aangekondigd. De politicus van de conservatieve Oostenrijkse Volkspartij (ÖVP) volgde bijna twee maanden geleden zijn partijgenoot Sebastian Kurz op, die vertrok omdat justitie hem verdenkt van corruptie.

De 35-jarige Kurz maakte eerder donderdag bekend dat hij zich helemaal uit de politiek terugtrekt. Hij was nog partijleider, afgevaardigde en fractieleider in het parlement. Schallenberg vertrekt als de ÖVP een nieuwe leider heeft gekozen als opvolger van Kurz. Hij vindt dat één persoon ÖVP-leider en kanselier moet zijn. Ook ziet hij zich als trouwe bondgenoot van Kurz.

Oostenrijkse media noemen binnenlandminister Karl Nehammer als waarschijnlijkste kandidaat om Kurz en Schallenberg op te volgen. Vicekanselier Kogler van ÖVP-coalitiepartner De Groenen liet al weten dat hij goed kan samenwerken met de beoogde nieuwe leider van Oostenrijk.

Het is nog onduidelijk of de 52-jarige Schallenberg terugkeert naar zijn eerdere functie als minister van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

12 minuten geleden
Europees Parlement blijft in Straatsburg ondanks energiecrisis

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.

1 uur geleden
Kallas: geen sprake van terugkeer naar oude situatie met Rusland

KURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.

1 uur geleden
Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

2 uur geleden
Uitkleden Rode Plein-parade sterkt Oekraïne-bondgenoten

KURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.

3 uur geleden
Verdachte Londen was bekend bij preventieprogramma terrorisme

LONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.

3 uur geleden
Khamenei: Amerikaanse plannen verijdeld, nieuw hoofdstuk begint

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.

3 uur geleden