Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringsleger Syrië meldt tijdelijke terugtrekking uit Aleppo

Regeringsleger Syrië meldt tijdelijke terugtrekking uit Aleppo

ALEPPO (ANP/RTR) - Het Syrische regeringsleger zegt zijn troepen tijdelijk uit Aleppo terug te trekken ter voorbereiding op een tegenoffensief tegen "terroristen". Opstandelingen vallen sinds woensdag gebieden aan die onder controle staan van de regering en maken een snelle opmars in Aleppo.

De troepen hergroeperen zich terwijl versterking onderweg is, aldus het leger. Bronnen binnen het leger zeiden eerder op zaterdag dat troepen de opdracht hadden gekregen zich veilig terug te trekken. Het grootste deel van Aleppo is volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten ingenomen. Het leger bevestigt dat rebellen "grote delen" van de stad zijn binnengedrongen.

Duizenden burgers vluchten met de auto de stad uit, zeggen meerdere inwoners tegen persbureau Reuters. Het vliegveld is er sinds vrijdag gesloten. Het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten meldt dat de luchthaven is ingenomen door Koerdische militanten die geen deel uitmaken van de rebellengroeperingen waarmee het leger in gevecht is. De militanten zouden ook de controle hebben overgenomen over twee plaatsen aan de rand van Aleppo.

Hevige gevechten

Ook ten zuidwesten van Aleppo wordt gevochten. In een legerverklaring staat dat "gewapende terroristische organisaties" een "uitgebreide aanval vanuit verschillende richtingen op de fronten van Aleppo en Idlib" zijn begonnen. Er worden hevige gevechten gemeld "over een strook van meer dan 100 kilometer". Bronnen binnen de rebellengroeperingen zeggen dat de stad Maraat Al Numan is ingenomen en dat dit betekent dat heel de provincie Idlib onder hun controle staat.

Het regeringsleger bevestigt dat tientallen militairen zijn omgekomen. Volgens het Observatorium, een in Engeland gevestigde waarnemingsorganisatie, zijn door het geweld in totaal meer dan driehonderd doden gevallen, onder wie bijna dertig burgers.

Hayat Tahrir al-Sham

De opstandelingen worden geleid door de jihadistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Ze zeggen te reageren op aanvallen die het Syrische regime de afgelopen weken heeft uitgevoerd in Idlib en nieuwe aanvallen van het regeringsleger te willen voorkomen.

De opgelaaide gevechten in het noordwesten van Syrië zijn de zwaarste in het land sinds 2020, toen het geweld grotendeels tot stilstand kwam door een wapenstilstand in de provincie Idlib, het laatste bolwerk van de rebellen. Het regeringsleger verdreef de rebellen acht jaar geleden uit Aleppo, met hulp van Rusland en Iran.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

1 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

2 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

2 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

3 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

3 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

4 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

6 uur geleden