Regeringscrisis op Curaçao: coalitie gevallen
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is woensdag de coalitie van MFK en PNP gevallen. Dat heeft minister-president Gilmar 'Pik' Pisas (MFK) bevestigd.
Alles wijst erop dat de partij momenteel gesprekken voert met onafhankelijk Statenlid Zita Jesus-Leito en eenmansfractie KEM om zich aan te sluiten bij MFK. Op die manier zou de coalitie steun hebben van elf parlementariërs, een nipte meerderheid waarmee verder kan worden geregeerd.
De afgelopen dagen liepen de spanningen tussen MFK en twee Statenleden voor de PNP, Sheldry Osepa en Gwendell Mercelina, hoog op. Dat heeft ertoe geleid dat de MFK per brief heeft laten weten niet meer met die twee parlementariërs te willen werken. Daarop heeft de PNP besloten de samenwerking stop te zetten.
Aantijgingen
Mercelina en Osepa vielen afgelopen maandag minister van Financiën Javier Silvania tijdens een vergadering in het parlement aan op zijn besluit achterstallige belastingschulden kwijt te schelden. Ze noemden de minister en zijn partij onbetrouwbaar.
De drie PNP-ministers van het kabinet hebben woensdag in de loop van de dag hun ontslag aangeboden aan de gouverneur. De leider van de PNP, tevens voormalig vice-premier en minister van Sociale Ontwikkeling, Arbeid en Welzijn Ruthmilda Larmonie-Cecilia, verklaarde daarna aan de pers dat ze geen andere keuze hadden dan op te stappen.
Verkiezingen
In maart 2025 staan verkiezingen gepland op het eiland. Volgens Larmonie-Cecilia begint de campagne voor haar partij nu direct. Ook minister Ruisandro Cijntje (Economische Ontwikkeling) en Ornelio 'Kid' Martina (Bestuur, Planning en Dienstverlening) hebben hun ontslag ingediend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het COC vraagt het kabinet in actie te komen om acceptatie van homoseksualiteit onder jongeren te bevorderen. De belangenorganisatie voor queer personen doet die oproep naar aanleiding van onderzoek van het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht, waaruit blijkt dat jongeren een stuk minder positief zijn over homoseksualiteit dan vier jaar geleden.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
13 uur geleden