Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeringscommissaris Hamer pleit voor minister voor Gelijkheid

Regeringscommissaris Hamer pleit voor minister voor Gelijkheid

HILVERSUM (ANP) - Er moet een minister voor Gelijkheid komen die alle aanpakken tegen onveiligheid en seksueel geweld tegen vrouwen kan bundelen. Daarvoor pleitte Mariëtte Hamer, regeringscommissaris seksueel geweld, zaterdag in EenVandaag.

"Ik denk dat er een totaalaanpak moet komen, die zowel gaat over het veilig maken op straat, meer straatverlichting, meer bewaking, maar ook over hoe we met elkaar omgaan en de bewustwording bij mannen, bij jonge mannen, om het hierover te hebben." Volgens Hamer gebeurt er van alles op dit vlak op verschillende ministeries, maar dat moet worden samengevoegd en bij één minister worden ondergebracht.

Ook de samenleving moet een rol spelen, stelt Hamer, en het gesprek over onveiligheid voor vrouwen op de agenda zetten. Ze roept met name mannen op om zich hiervoor in te zetten. "De laatste week zie je gelukkig op sociale media mannen zich uitspreken, maar het is nog mondjesmaat en heel erg uit de wereld van influencers. Terwijl je natuurlijk wilt dat alle vaders van Nederland zich gaan uitspreken."

'Man, zeg er wat van'

Haar organisatie is bezig een campagne op touw te zetten die specifiek is gericht op mannen, onder de titel 'Man, zeg er wat van'. Dat is nodig, aldus Hamer, want "onveiligheid wordt gelegitimeerd door al die flauwe grapjes die we maken en door al die seksistische uitspraken die er zijn. We moeten dit niet zien als een vrouwenprobleem, maar als een probleem van de hele samenleving."

Ze is blij met de acties van Dolle Mina waarin vrouwen 'de nacht opeisen', zoals er ook zaterdagavond in veel steden dergelijke manifestaties zijn. Maar de acties moeten zich ook gaan richten "op de dag, en alle plekken waar vrouwen te maken hebben met seksueel geweld: achter de voordeur, op het werk, in het uitgaansleven en de sportschool". Directe aanleiding voor de acties is de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, die 's nachts na het uitgaan in Duivendrecht werd gedood. Voor veel vrouwen vormt dit misdrijf de druppel.

Meer uit Politiek

Minister voorziet geen problemen in Ter Apel door migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Het levert geen extra problemen op in Ter Apel als het Europese migratiepact volgende week vrijdag van kracht wordt, verwacht asielminister Bart van den Brink. De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) gebruikt vanaf dan een nieuw systeem en gaat dat voorlopig alleen in Ter Apel gebruiken. Daardoor kunnen aanmeldingen niet meer worden afgehandeld door het asielzoekerscentrum in Budel, dat normaal gesproken enkele tientallen aanmeldingen per dag op zich neemt.

9 uur geleden
Volgende week coronaverhoren met Rutte, Schoof en Koolmees

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.

9 uur geleden
Boekholt wil gemeenten nu niet aanspreken op huizen statushouders

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan vindt dit niet het goede moment om gemeenten die te weinig statushouders opvangen daarop aan te spreken. Gemeenten huisvesten al jaren veel minder vluchtelingen met verblijfspapieren dan moet van de wet. De D66-bewindsvrouw werkt aan afspraken met de gemeenten hierover. "Het zou echt heel raar zijn als ik dan nu hier hele stevige uitspraken doe."

10 uur geleden
Yeşilgöz: geen link begroting Sjoerdsma en terrorismevoorstel

DEN HAAG (ANP) - Er is geen link tussen het besluit om de begroting van minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) dit jaar bij te plussen en de beslissing om verder te gaan met het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme. Dat zei vicepremier en VVD-leider Dilan Yeşilgöz vrijdag.

11 uur geleden
Provincies grijpen 'liever niet in' bij huisvesting statushouders

DEN HAAG (ANP) - Hoewel een groot aantal gemeenten al jarenlang te weinig huizen regelt voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning, willen provincies "liever niet" ingrijpen. Ze proberen gemeenten zo goed mogelijk te helpen om oplossingen te vinden, zeggen ze in een rondgang door het ANP. Provincies zijn wettelijk verplicht om erop toe te zien dat gemeenten aan hun taken voldoen. Het Rijk bepaalt ieder halfjaar hoeveel statushouders een gemeente moet huisvesten.

12 uur geleden
Aartsen wil komende jaren 75.000 extra asielzoekers aan het werk

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een verblijfsvergunning en kansrijke asielzoekers moeten na drie maanden al aan het werk kunnen, vindt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie). In de komende vier jaar moeten 75.000 extra nieuwkomers een betaalde baan hebben, stelt hij zichzelf ten doel.

12 uur geleden
Van Dissel soms 'kriegelig' over hoe specifiek de adviesvraag was

DEN HAAG (ANP) - Als het Outbreak Management Team (OMT) adviesvragen kreeg rondom coronamaatregelen, bijvoorbeeld vanuit het ministerie van Volksgezondheid, waren die soms zo specifiek dat "je je daar kriegelig bij voelde", zei Jaap van Dissel vrijdag. Volgens de toenmalige OMT-voorman was het niet altijd mogelijk dat het team adviesvragen kon beantwoorden.

13 uur geleden