Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering VS wil veel meer vaccins van Johnson & Johnson

Regering VS wil veel meer vaccins van Johnson & Johnson

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is van plan de bestelling van de vaccins tegen Covid-19, waarvan één inenting volstaat, te verdubbelen. President Biden wil er nu 200 miljoen doses van. Het gaat om vaccins van de farmagigant Johnson & Johnson die al een aanbetaling van Washington heeft ontvangen van een miljard dollar (840 miljoen euro) voor 100 miljoen doses.

Johnson & Johnson kan echter de vraag niet bijhouden en krijgt nu in onderdelen van de productie hulp van concurrent Merck. Zo moet worden voorkomen dat de productie ver gaat achterlopen bij de bestellingen. Het bedrijf zoekt naar meer partners om de eigen productie op te voeren. Het heeft aangekondigd deze maand aan de Amerikaanse overheid 20 miljoen doses te kunnen leveren in plaats van de 37 miljoen die in het vooruitzicht waren gesteld. Vooralsnog zijn er 93 miljoen inentingen geweest in de VS.

In het land van meer dan 330 miljoen inwoners zijn inmiddels al 372 miljoen coronatests uitgevoerd. Er zijn circa 30 miljoen besmettingen vastgesteld. Bij meer dan 20 miljoen gevallen was er geen sprake van ziekteverschijnselen of waren de patiënten snel genezen. Van de zieke patiënten zijn er 12.700 in kritieke toestand. Het land wijt 540.000 sterfgevallen aan het virus.

Meer uit Buitenland

Lokale lijsttrekker CDU stapt op na zware nederlaag verkiezingen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De lijsttrekker van de CDU in de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren is afgetreden als voorzitter van de deelstaatafdeling. Dat maakte hij bekend na de zware nederlaag van zijn partij bij de afgelopen verkiezingen.

30 minuten geleden
Enige nog levende aanslagpleger Parijs blijft in isoleercel

LILLE (ANP/BELGA) - Jihadist Salah Abdeslam mag de isoleercel niet uit. Hij probeerde dat via de rechter in Lille af te dwingen, maar die ging daar niet in mee. Abdeslam zit al bijna tien jaar in eenzame opsluiting.

52 minuten geleden
VN: aanval op 'drugsboten' mogelijk misdaad tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op boten met vermeende 'narcoterroristen' in de Caribische Zee zijn in strijd met het internationaal recht, oordeelt de speciale rapporteur van de Verenigde Naties voor mensenrechten Ben Saul. Hij schrijft in een rapport dat de aanvallen mogelijk gelden als misdaden tegen de menselijkheid.

1 uur geleden
President Jemen vroeg Trump om militaire steun tegen Houthi's

SANAA (ANP/RTR) - De Jemenitische president Rashad al-Alimi heeft de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek om hulp gevraagd in zijn strijd tegen de Houthi's. Dat melden meerdere bronnen. Al-Alimi zocht militaire steun, die Trump niet zou hebben toegezegd.

3 uur geleden
Rekenkamer: EU moet meer doen aan cyberbeveiliging

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie moet meer doen aan cyberveiligheid, stelt de Europese Rekenkamer (ERK) in een maandag verschenen rapport. Vooral de EU-lidstaten hebben daarin een taak, door meer informatie uit te wisselen. Dat gebeurt nu veel te weinig, concludeert de ERK na onderzoek.

4 uur geleden
Eerste feest voor queer vrouwen bij Oktoberfest

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bij het Beierse Oktoberfest is voor het eerst een feest georganiseerd voor queer vrouwen. Onder het motto 'bier, borsten en pretzels' kwamen honderden lesbiënnes, biseksuelen, trans en non-binaire personen samen om hun gemeenschap te vieren.

4 uur geleden
VN-expert: meer Russische onderdrukking van critici in buitenland

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland heeft de onderdrukking van critici in het buitenland de laatste jaren flink opgevoerd. Dat meldt de speciale rapporteur van de VN voor de mensenrechtensituatie in Rusland, Mariana Katzarova, in een rapport. Sinds de Russische invasie in Oekraïne in 2022 zijn de surveillance, intimidatie en represailles van tegenstanders toegenomen.

4 uur geleden