Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering VS wil veel meer vaccins van Johnson & Johnson

Regering VS wil veel meer vaccins van Johnson & Johnson

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is van plan de bestelling van de vaccins tegen Covid-19, waarvan één inenting volstaat, te verdubbelen. President Biden wil er nu 200 miljoen doses van. Het gaat om vaccins van de farmagigant Johnson & Johnson die al een aanbetaling van Washington heeft ontvangen van een miljard dollar (840 miljoen euro) voor 100 miljoen doses.

Johnson & Johnson kan echter de vraag niet bijhouden en krijgt nu in onderdelen van de productie hulp van concurrent Merck. Zo moet worden voorkomen dat de productie ver gaat achterlopen bij de bestellingen. Het bedrijf zoekt naar meer partners om de eigen productie op te voeren. Het heeft aangekondigd deze maand aan de Amerikaanse overheid 20 miljoen doses te kunnen leveren in plaats van de 37 miljoen die in het vooruitzicht waren gesteld. Vooralsnog zijn er 93 miljoen inentingen geweest in de VS.

In het land van meer dan 330 miljoen inwoners zijn inmiddels al 372 miljoen coronatests uitgevoerd. Er zijn circa 30 miljoen besmettingen vastgesteld. Bij meer dan 20 miljoen gevallen was er geen sprake van ziekteverschijnselen of waren de patiënten snel genezen. Van de zieke patiënten zijn er 12.700 in kritieke toestand. Het land wijt 540.000 sterfgevallen aan het virus.

Meer uit Buitenland

Luchthaven Milaan officieel vernoemd naar oud-premier Berlusconi

MILAAN (ANP) - De grootste luchthaven van Milaan draagt vanaf vrijdag de naam van de Italiaanse oud-premier en miljardair Silvio Berlusconi. De naamswijziging werd al twee jaar geleden aangekondigd, maar nu is het vliegveld officieel omgedoopt tot 'Aeroporto Milano-Malpensa Silvio Berlusconi', meldt persbureau ANSA.

47 minuten geleden
Britse minister waarschuwt Iran om aanslagen op Brits grondgebied

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken Ed Miliband heeft zijn Iraanse ambtgenoot gewaarschuwd in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij heeft Abbas Araghchi laten weten dat het VK "geen intimidatie, bedreigingen of vijandige activiteiten op Brits grondgebied" zal tolereren van aan Iran gelieerde groepen, staat in een Britse verklaring.

1 uur geleden
Vlaamse grensgemeenten bij Frankrijk zijn tegen tolvignet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Burgemeesters van zuidwestelijke Vlaamse gemeentes die grenzen aan Frankrijk hebben protest aangetekend tegen het tolvignet dat België in 2027 wil invoeren. De achttien burgemeesters van de Westhoek willen dat rekening wordt gehouden met de impact van het vignet voor de grensregio.

1 uur geleden
Zelensky: definitief toestemming Trump voor huisgemaakte Patriots

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft "definitieve" toestemming gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump om in eigen land Patriot-luchtverdedigingsraketten te gaan maken, zegt president Volodymyr Zelensky. Trump wisselt tot dusver enthousiasme en bedenkingen af.

1 uur geleden
VS willen verder met overleg Rusland-Oekraïne in VAE

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Het overleg met Rusland en Oekraïne over het beëindigen van de oorlog wordt binnenkort voortgezet in de Verenigde Arabische Emiraten, als het aan bemiddelaar de Verenigde Staten ligt. De besprekingen zouden niet op politiek niveau worden gevoerd, maar op dat van specialisten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden
Paus Leo reageert op weren media Witte Huis, steunt persvrijheid

PARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft opnieuw zijn steun uitgesproken voor de persvrijheid. Tijdens zijn vlucht naar Parijs groette hij journalisten en noemde hij berichtgeving "zeer belangrijk". De paus werd gevraagd naar het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om CNN en diverse andere media de toegang tot het Witte Huis te ontzeggen.

2 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor gevolgen winter bij hulp aan Nepal

KATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.

3 uur geleden