Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering VS wil veel meer vaccins van Johnson & Johnson

Regering VS wil veel meer vaccins van Johnson & Johnson

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is van plan de bestelling van de vaccins tegen Covid-19, waarvan één inenting volstaat, te verdubbelen. President Biden wil er nu 200 miljoen doses van. Het gaat om vaccins van de farmagigant Johnson & Johnson die al een aanbetaling van Washington heeft ontvangen van een miljard dollar (840 miljoen euro) voor 100 miljoen doses.

Johnson & Johnson kan echter de vraag niet bijhouden en krijgt nu in onderdelen van de productie hulp van concurrent Merck. Zo moet worden voorkomen dat de productie ver gaat achterlopen bij de bestellingen. Het bedrijf zoekt naar meer partners om de eigen productie op te voeren. Het heeft aangekondigd deze maand aan de Amerikaanse overheid 20 miljoen doses te kunnen leveren in plaats van de 37 miljoen die in het vooruitzicht waren gesteld. Vooralsnog zijn er 93 miljoen inentingen geweest in de VS.

In het land van meer dan 330 miljoen inwoners zijn inmiddels al 372 miljoen coronatests uitgevoerd. Er zijn circa 30 miljoen besmettingen vastgesteld. Bij meer dan 20 miljoen gevallen was er geen sprake van ziekteverschijnselen of waren de patiënten snel genezen. Van de zieke patiënten zijn er 12.700 in kritieke toestand. Het land wijt 540.000 sterfgevallen aan het virus.

Meer uit Buitenland

Burgemeester Kyiv: Rusland treft tankstation en magazijn

KYIV (ANP/RTR/DPA) - Een drone zou dinsdagochtend een tankstation in de Oekraïense hoofdstad Kyiv hebben geraakt. Dat meldt burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram. Bij de aanval raakte één persoon gewond en werd in een ander deel van de stad een magazijn getroffen, aldus Klytsjko.

1 uur geleden
The Pitt en Widow's Bay grote winnaars bij de Emmy Awards

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Het ziekenhuisdrama The Pitt prolongeerde zijn Emmy-titel als beste dramaserie, terwijl nieuwkomer Widow's Bay maandag de prijs voor beste komedieserie in de wacht sleepte tijdens de uitreiking van de Emmy Awards, de belangrijkste avond van het televisieseizoen.

1 uur geleden
Jean Smart en Matthew Rhys schrijven geschiedenis bij Emmy Awards

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Jean Smart won haar vijfde Emmy Award voor haar vertolking van een vasthoudende stand-upcomedian in Hacks, terwijl Matthew Rhys de eerste werd die tijdens één ceremonie twee prijzen voor beste hoofdrol in de wacht sleepte. De Hollywoodsterren waren maandagavond in Los Angeles, waar de beste televisieproducties van het afgelopen seizoen werden bekroond.

2 uur geleden
Politico: Amerikaanse senator McConnell keert terug na ziekte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Mitch McConnell (84) keert deze week terug naar de Senaat, meldden meerdere anonieme bronnen aan nieuwssite Politico. Hij was de afgelopen maanden afwezig vanwege gezondheidsproblemen. Door het gebrek aan informatie ontstonden er wilde complottheorieën.

10 uur geleden
Europees Parlement opent kantoor in Canada

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Europees Parlement gaat een kantoor openen in de Canadese hoofdstad Ottawa. In de aankondiging staat dat deze stap moet helpen bij het versterken van de relatie tussen de Europese en Canadese volksvertegenwoordigingen.

11 uur geleden
Zelensky wil stoppen met energieaanvallen, twijfelt aan Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt dat het land wil stoppen met aanvallen op energiedoelen, als Rusland dit ook doet. Dat schrijft hij op X. De Amerikaanse president Donald Trump schreef maandag op zijn Truth Social dat beide landen daarmee akkoord zijn. Zelensky betwijfelt wel of Rusland zich aan een akkoord zal houden.

13 uur geleden
Trump: Kyiv en Moskou beloven geen energiedoelen meer te raken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben aan de Amerikaanse president Donald Trump beloofd geen energiedoelen van elkaar meer te zullen aanvallen. Dat zegt Trump op zijn Truth Social. Volgens Trump zorgen dit soort aanvallen in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland voor hoge dieselprijzen wereldwijd.

14 uur geleden