Regering VS trekt discriminatiezaak tegen universiteit in
NEW HAVEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering-Biden heeft een rechtszaak tegen de Yale-universiteit wegens vermeende discriminatie van witte en Aziatische Amerikanen ingetrokken. Het ministerie van Justitie onder president Trump had de rechtszaak in oktober aangespannen omdat Latijns-Amerikaanse en zwarte Amerikanen zouden worden voorgetrokken bij het toelaten van nieuwe studenten.
Topuniversiteit Yale had daarvoor al gezegd door te gaan met het aanmeldingsproces waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen bevolkingsgroepen. Sommige particuliere hogeronderwijsinstellingen proberen iets te doen aan de jarenlange discriminatie van de zwarte gemeenschap, maar Trump was niet gediend van diversiteitsbeleid.
De autoriteiten stelden eerder al een onderzoek in naar het beleid van de Harvard- en Princeton-universiteit. In het geval van Yale stelde de regering-Trump dat die burgerrechten schendt door etniciteit en afkomst als bepalende factor te hanteren bij het aannemen van nieuwe studenten.
Volgens Yale gaat het er eerlijk en rechtmatig aan toe. De universiteit in de staat Connecticut zei vorig najaar dan ook de rechtszaak met vertrouwen tegemoet te zien. De nieuwe regering heeft de zaak nu uit eigen beweging laten vallen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
7 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Het Internationaal Strafhof (ICC) heeft bekendgemaakt dat de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte wordt vervolgd voor misdaden tegen de menselijkheid. Duterte werd vorig jaar opgepakt en uitgeleverd aan het strafhof in Den Haag. Daar is nu vastgesteld dat er genoeg bewijs is om over te gaan tot vervolging.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met een financieringsplan voor immigratiedienst ICE en de grenswacht. Dat betekent dat er een einde kan komen aan de gedeeltelijke shutdown, als het Huis van Afgevaardigden ook akkoord gaat.
3 uur geleden