Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering VS trekt discriminatiezaak tegen universiteit in

Regering VS trekt discriminatiezaak tegen universiteit in

NEW HAVEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering-Biden heeft een rechtszaak tegen de Yale-universiteit wegens vermeende discriminatie van witte en Aziatische Amerikanen ingetrokken. Het ministerie van Justitie onder president Trump had de rechtszaak in oktober aangespannen omdat Latijns-Amerikaanse en zwarte Amerikanen zouden worden voorgetrokken bij het toelaten van nieuwe studenten.

Topuniversiteit Yale had daarvoor al gezegd door te gaan met het aanmeldingsproces waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen bevolkingsgroepen. Sommige particuliere hogeronderwijsinstellingen proberen iets te doen aan de jarenlange discriminatie van de zwarte gemeenschap, maar Trump was niet gediend van diversiteitsbeleid.

De autoriteiten stelden eerder al een onderzoek in naar het beleid van de Harvard- en Princeton-universiteit. In het geval van Yale stelde de regering-Trump dat die burgerrechten schendt door etniciteit en afkomst als bepalende factor te hanteren bij het aannemen van nieuwe studenten.

Volgens Yale gaat het er eerlijk en rechtmatig aan toe. De universiteit in de staat Connecticut zei vorig najaar dan ook de rechtszaak met vertrouwen tegemoet te zien. De nieuwe regering heeft de zaak nu uit eigen beweging laten vallen.

Meer uit Buitenland

Bronnen tegen Politico: Beter als Israël Iran eerst aanvalt

WASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.

1 uur geleden
Hof van beroep vernietigt een van de veroordelingen Jimmy Lai

HONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.

2 uur geleden
Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

7 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

9 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

10 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

11 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

11 uur geleden