Regering VS trekt discriminatiezaak tegen universiteit in
NEW HAVEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering-Biden heeft een rechtszaak tegen de Yale-universiteit wegens vermeende discriminatie van witte en Aziatische Amerikanen ingetrokken. Het ministerie van Justitie onder president Trump had de rechtszaak in oktober aangespannen omdat Latijns-Amerikaanse en zwarte Amerikanen zouden worden voorgetrokken bij het toelaten van nieuwe studenten.
Topuniversiteit Yale had daarvoor al gezegd door te gaan met het aanmeldingsproces waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen bevolkingsgroepen. Sommige particuliere hogeronderwijsinstellingen proberen iets te doen aan de jarenlange discriminatie van de zwarte gemeenschap, maar Trump was niet gediend van diversiteitsbeleid.
De autoriteiten stelden eerder al een onderzoek in naar het beleid van de Harvard- en Princeton-universiteit. In het geval van Yale stelde de regering-Trump dat die burgerrechten schendt door etniciteit en afkomst als bepalende factor te hanteren bij het aannemen van nieuwe studenten.
Volgens Yale gaat het er eerlijk en rechtmatig aan toe. De universiteit in de staat Connecticut zei vorig najaar dan ook de rechtszaak met vertrouwen tegemoet te zien. De nieuwe regering heeft de zaak nu uit eigen beweging laten vallen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
2 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
4 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
14 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
15 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
16 uur geleden