Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering VS schrapt migratiedeal Trump met Centraal-Amerika

Regering VS schrapt migratiedeal Trump met Centraal-Amerika

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Joe Biden heeft een overeenkomst met drie Centraal-Amerikaanse staten geschrapt waarmee zijn voorganger Donald Trump illegale migranten buiten de deur wilde houden. Minister van Buitenlandse Zaken Anthony Blinken heeft dit weekend in een verklaring gezegd dat de gesloten overeenkomsten met onmiddellijke ingang zijn opgeschort en dat er aan wordt gewerkt ze helemaal op te zeggen.

Het gaat om overeenkomsten met El Salvador, Guatemala en Honduras waarmee de illegalen geen asiel in de VS konden aanvragen als ze dat niet eerst in de regio hadden geprobeerd. Het was een extra obstakel voor de Centraal-Amerikanen die vaak drie landgrenzen over moeten voor ze in de VS zijn. De Centraal-Amerikanen zijn aan de grens tussen Mexico en de VS verreweg de grootste groep die het land daar illegaal binnen wil.

Blinken zegt dat president Biden streeft naar samenwerking en een partnerschap met de landen in de regio. In de drie staten wonen naar schatting 34 miljoen mensen en voor de meesten is er geen vast werk met redelijk inkomen beschikbaar. De misdaad tiert er welig en is uiterst gewelddadig. Dat is onder meer een gevolg van het migratie- en vooral het justitiebeleid van eerdere Amerikaanse regeringen die zware criminelen die ouders uit die landen hadden, na hun celstraf naar Centraal-Amerika deporteerden.

Meer uit Buitenland

Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

13 minuten geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

1 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

1 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

2 uur geleden
Veroordeelde Braziliaanse ex-president kan niet meer in beroep

BRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeling van oud-president Jair Bolsonaro definitief is. Dat betekent dat Bolsonaro niet meer in beroep kan tegen zijn straf voor het beramen van een coup.

2 uur geleden
Zelensky wil met Europese bondgenoten naar Trump

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil met meerdere Europese leiders naar de Amerikaanse president Donald Trump voor overleg over het Amerikaanse vredesplan met Rusland. Volgens de Oekraïense leider is zijn regering klaar om verder te gaan met het voorgestelde akkoord, dat na onderling overleg is aangepast. Hij wil de openstaande gevoelige punten bespreken met Trump, waarbij volgens hem ook Europese bondgenoten aanwezig moeten zijn.

2 uur geleden
VK 'klaar' om met EU bevroren Russische tegoeden aan te spreken

LONDEN/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk wil meedoen met de Europese Unie als die bevroren Russische tegoeden aanspreekt voor financiële steun aan Oekraïne. Het VK staat "klaar om in beweging te komen", zei de Britse premier Keir Starmer in een vergadering van Oekraïne-bondgenoten.

3 uur geleden