Regering VS bezorgd over mogelijke energietekorten in Europa
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering maakt zich zorgen over mogelijke energietekorten in Europa nu de winter in aantocht is. Dat heeft de woordvoerder van het Witte Huis voor nationale veiligheid John Kirby gezegd. Volgens hem zullen de Verenigde Staten helpen om eventuele tekorten te voorkomen.
Door de verminderde Russische gasleveringen aan Europa zijn de energieprijzen de hoogte ingeschoten en zijn er zorgen over tekorten. "Dit is iets waar we op blijven focussen als de herfst overgaat naar de winter. We zullen met bondgenoten en partners samenwerken om eventuele tekorten te verminderen", aldus Kirby. Volgens hem zoeken de VS daarvoor wereldwijde samenwerking met andere landen en energiebedrijven.
Kirby gaf verder aan vertrouwen te hebben in de Europese steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland, ondanks de energiecrisis in Europa. "Wat we zien op diplomatiek gebied, aan het economisch front en in de assistentie bij veiligheid, is indrukwekkend." Hij sprak van een "absolute en onveranderde vastbeslotenheid en eenheid" rond de steun aan Oekraïne.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiën bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.
4 uur geleden