Regering VS bezorgd over mogelijke energietekorten in Europa
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering maakt zich zorgen over mogelijke energietekorten in Europa nu de winter in aantocht is. Dat heeft de woordvoerder van het Witte Huis voor nationale veiligheid John Kirby gezegd. Volgens hem zullen de Verenigde Staten helpen om eventuele tekorten te voorkomen.
Door de verminderde Russische gasleveringen aan Europa zijn de energieprijzen de hoogte ingeschoten en zijn er zorgen over tekorten. "Dit is iets waar we op blijven focussen als de herfst overgaat naar de winter. We zullen met bondgenoten en partners samenwerken om eventuele tekorten te verminderen", aldus Kirby. Volgens hem zoeken de VS daarvoor wereldwijde samenwerking met andere landen en energiebedrijven.
Kirby gaf verder aan vertrouwen te hebben in de Europese steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland, ondanks de energiecrisis in Europa. "Wat we zien op diplomatiek gebied, aan het economisch front en in de assistentie bij veiligheid, is indrukwekkend." Hij sprak van een "absolute en onveranderde vastbeslotenheid en eenheid" rond de steun aan Oekraïne.
Meer uit Financieel
OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.
31 minuten geledenDELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.
34 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.
1 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in Nederland is vorige maand gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Ook de verkoop van dieselauto's liep in april met bijna 24 procent terug in Nederland.
2 uur geleden