Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering VS belooft verbeteren en versnellen verspreiding vaccins

Regering VS belooft verbeteren en versnellen verspreiding vaccins

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering belooft veranderingen door te voeren om de verspreiding en toediening van het coronavaccin te verbeteren en te versnellen. Minister van Volksgezondheid Alex Azar zal later dinsdag de maatregelen bekendmaken die ervoor moeten zorgen dat de vaccinatiegraad snel stijgt, meldt The New York Times.

President Donald Trump beloofde in december dat voor het eind van het jaar 20 miljoen Amerikanen zouden zijn gevaccineerd, maar tot dinsdag zijn er een kleine 9 miljoen vaccins toegediend. Dat is 35 procent van het aantal beschikbare vaccins in het land.

De regering heeft alle Amerikanen van 65 jaar en ouder opgeroepen om zo snel mogelijk een vaccinatie te halen. Deze zijn voor deze groep onmiddellijk beschikbaar. Tot dinsdag gold de oproep voor 75-plussers.

Meer dan 376.000 mensen zijn sinds het begin van de pandemie gestorven aan Covid-19 in de Verenigde Staten. In de afgelopen dagen heeft het aantal dagelijkse sterfgevallen in het land de 4000 overschreden.

In de staat Californië is het pretpark Disneyland, dat al sinds maar vorig jaar gesloten is voor publiek, in gereedheid gebracht voor grootschalige toediening van het vaccin. Naar verwachting kan daar deze week nog mee worden begonnen.

Meer uit Buitenland

Kyiv: Rusland heeft staakt-het-vuren geschonden

KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.

39 minuten geleden
Pyongyang spreekt in nieuwe grondwet niet langer van één Korea

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.

41 minuten geleden
Rubio en Russische collega Lavrov voeren 'constructief gesprek'

WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.

2 uur geleden
Lula ontmoet Trump donderdag in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.

6 uur geleden
Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

7 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

12 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

13 uur geleden