Regering VS belooft verbeteren en versnellen verspreiding vaccins
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering belooft veranderingen door te voeren om de verspreiding en toediening van het coronavaccin te verbeteren en te versnellen. Minister van Volksgezondheid Alex Azar zal later dinsdag de maatregelen bekendmaken die ervoor moeten zorgen dat de vaccinatiegraad snel stijgt, meldt The New York Times.
President Donald Trump beloofde in december dat voor het eind van het jaar 20 miljoen Amerikanen zouden zijn gevaccineerd, maar tot dinsdag zijn er een kleine 9 miljoen vaccins toegediend. Dat is 35 procent van het aantal beschikbare vaccins in het land.
De regering heeft alle Amerikanen van 65 jaar en ouder opgeroepen om zo snel mogelijk een vaccinatie te halen. Deze zijn voor deze groep onmiddellijk beschikbaar. Tot dinsdag gold de oproep voor 75-plussers.
Meer dan 376.000 mensen zijn sinds het begin van de pandemie gestorven aan Covid-19 in de Verenigde Staten. In de afgelopen dagen heeft het aantal dagelijkse sterfgevallen in het land de 4000 overschreden.
In de staat Californië is het pretpark Disneyland, dat al sinds maar vorig jaar gesloten is voor publiek, in gereedheid gebracht voor grootschalige toediening van het vaccin. Naar verwachting kan daar deze week nog mee worden begonnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
4 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
4 uur geleden