Regering VS belooft verbeteren en versnellen verspreiding vaccins
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering belooft veranderingen door te voeren om de verspreiding en toediening van het coronavaccin te verbeteren en te versnellen. Minister van Volksgezondheid Alex Azar zal later dinsdag de maatregelen bekendmaken die ervoor moeten zorgen dat de vaccinatiegraad snel stijgt, meldt The New York Times.
President Donald Trump beloofde in december dat voor het eind van het jaar 20 miljoen Amerikanen zouden zijn gevaccineerd, maar tot dinsdag zijn er een kleine 9 miljoen vaccins toegediend. Dat is 35 procent van het aantal beschikbare vaccins in het land.
De regering heeft alle Amerikanen van 65 jaar en ouder opgeroepen om zo snel mogelijk een vaccinatie te halen. Deze zijn voor deze groep onmiddellijk beschikbaar. Tot dinsdag gold de oproep voor 75-plussers.
Meer dan 376.000 mensen zijn sinds het begin van de pandemie gestorven aan Covid-19 in de Verenigde Staten. In de afgelopen dagen heeft het aantal dagelijkse sterfgevallen in het land de 4000 overschreden.
In de staat Californië is het pretpark Disneyland, dat al sinds maar vorig jaar gesloten is voor publiek, in gereedheid gebracht voor grootschalige toediening van het vaccin. Naar verwachting kan daar deze week nog mee worden begonnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraten krijgen de meerderheid in de Amerikaanse Senaat in handen, voorspellen NBC News, ABC News, CBS News en CNN. Eerder werd al duidelijk dat de Democraten waarschijnlijk een ruime meerderheid in het Huis van Afgevaardigden krijgen. De Senaat was moeilijker, omdat er maar een deel van de zetels op het spel stond in de midterms en deze vooral uit Republikeinse rode staten komen. Met winst in Iowa hebben de Democraten genoeg steun verzameld voor een meerderheid.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Democraat James Talarico heeft de Senaatszetel van Texas gewonnen die dinsdag op het spel stond bij de midtermverkiezingen, voorspellen NBC News en CNN. Dat maakt hem de eerste Democraat die dit lukt sinds 1988. De verkiezing in Texas kreeg veel aandacht, omdat het erg spannend was tussen Talarico en de Republikein Ken Paxton. Het betekent ook veel dat Democraten de conservatieve staat hebben weten te winnen, die politiek gezien erg belangrijk is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Democraten winnen bij de midtermverkiezingen een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden. Dat voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsdata verzamelt. Het komt vrijwel altijd voor dat de partij van een zittende president, in dit geval de Republikeinen van Donald Trump, zetels verliest tijdens de midterms.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - De Democraat Jon Ossoff wordt als senator herkozen in de Amerikaanse staat Georgia, voorspelt persbureau Reuters op basis van voorlopige uitslagen van Decision Desk HQ. Dat is een bureau dat verkiezingsuitslagen verzamelt. Georgia stemde bij de laatste verkiezingen op Donald Trump, maar Ossoff wist in de peilingen al een ruime voorsprong op de Republikeinse afgevaardigde Mike Collins te houden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de midtermverkiezingen een "anticommunismeweek" uitgeroepen. "Onder mijn leiderschap zal Amerika nooit ten prooi vallen aan deze kwaadaardige ideologieën, en de Verenigde Staten zullen nooit een communistisch land worden", stelt hij in een verklaring van het Witte Huis.
5 uur geleden