Regering Trump stuurt admiraal kustwacht weg
WASHINGTON (ANP) - De nieuwe Amerikaanse regering heeft een hoge militair uit haar functie ontheven. Het gaat volgens de krant The Washington Post om admiraal Linda Fagan, de hoogste officier binnen de kustwacht.
Fagan was in 2022 de eerste vrouw die aan het hoofd van een krijgsmachtonderdeel kwam te staan. Haar vertrek is volgens de krant de eerste grote wijziging in de top van de strijdkrachten die onder de nieuwe regering wordt doorgevoerd.
Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid laat aan CNN weten dat er meerdere redenen zijn voor het vertrek van Fagan. Zo zou zijn nagelaten om veiligheidsrisico's aan de grens aan te pakken. Ook zou er een te grote focus zijn geweest op diversiteits- en inclusiviteitsbeleid. Daarnaast zijn er beschuldigingen van een "doofpotaffaire" rond Operation Fouled Anchor, een intern onderzoek naar seksueel misbruik bij de kustwacht.
Kritiek op diversiteitsbeleid
Bondgenoten van president Donald Trump hebben de kustwacht ervan beschuldigd te gefocust te zijn op diversiteitsbeleid. Zijn beoogde minister van Defensie, Pete Hegseth, heeft daarnaast gezegd dat "woke" admiraals en generaals moeten opstappen.
Waarnemend minister van Binnenlandse Veiligheid, Benjamine Huffman, prijst in een verklaring de "lange en indrukwekkende carrière" van Fagan. Ze wordt voorlopig vervangen door admiraal Kevin E. Lunday.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.
28 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
4 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
5 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
5 uur geleden