Regering Trump stelt waarnemend defensieminister aan
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump stelt Robert Salesses aan als waarnemend minister van Defensie. Salesses blijft aan totdat de beoogde minister Pete Hegseth wordt goedgekeurd door de Senaat, meldt een Amerikaanse functionaris maandag.
Salesses was eerder de plaatsvervangend directeur van een afdeling van de Amerikaanse strijdkrachten, de Washington Headquarters Services.
Trump wil Hegseth als minister van Defensie, maar de oud-presentator van Fox News is omstreden. Hij werd eerder beschuldigd van seksueel wangedrag en alcoholmisbruik. Tijdens hoorzittingen in het Amerikaanse Congres toonden verschillende Democratische senatoren zich vorige week zeer kritisch over de benoeming van Hegseth.
De Amerikaanse president liet eerder al weten nog steeds achter de benoeming te staan. Naar verwachting wordt later deze week gestemd over zijn kandidatuur.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden