Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.
Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven en raakten 9 anderen gewond. Als wordt vastgesteld dat Brown de wet heeft overtreden, kan de universiteit een boete krijgen of worden uitgesloten van toegang tot federale steun.
Volgens het ministerie van Onderwijs deed de berichtgeving na de schietpartij vermoeden dat de bewakings- en beveiligingssystemen van Brown niet aan de normen voldeden, waardoor de schutter kon ontsnappen. Ook zouden studenten en medewerkers van Brown hebben gemeld dat noodmeldingen over een actieve schutter vertraagd binnenkwamen, aldus het ministerie.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen, schrijven Spaanse media. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, melden dat zeker 46 mensen zijn omgekomen. Andere media, zoals El País en RTVE, hebben het vooralsnog over minimaal tien doden.
34 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenTEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.
5 uur geleden