Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Trump schrapt 1600 banen bij hulporganisatie USAID

Regering Trump schrapt 1600 banen bij hulporganisatie USAID

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft zondagavond een flink deel van het personeel van hulporganisatie USAID met verlof gestuurd. Ook meldt de overheidsinstelling, die toezicht houdt op humanitaire en ontwikkelingsprogramma's in ongeveer 120 landen, dat zij 1600 banen in de VS moet schrappen.

Al het niet-essentiële personeel van USAID wereldwijd, met uitzondering van bepaalde leidinggevenden en medewerkers van enkele specifieke projecten, wordt op betaald administratief verlof gezet. Volgens de publieke radiozender NPR gaat het om zo'n 4700 medewerkers.

Trump wilde al eerder duizenden werknemers van USAID naar huis sturen, maar werd in de rechtbank tegengehouden nadat vakbonden een zaak hadden aangespannen. Vrijdag oordeelde een rechter echter dat de plannen van de nieuwe regering toch door mochten gaan.

De president opende direct na zijn inauguratie in januari de aanval op USAID en schortte de hulp die verleend wordt via de organisatie met drie maanden op. Op sociale media beweerde hij dat USAID "corrupt" is en "fraudeert". Ook Elon Musks adviesorgaan DOGE heeft de pijlen gericht op USAID. Musk zei eerder dat Trump en hij het erover eens zijn dat de hulporganisatie moet sluiten.

Meer uit Buitenland

VS leggen visumsancties op aan voormalige EU-commissaris

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.

2 uur geleden
Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

5 uur geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.

5 uur geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

11 uur geleden
Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

12 uur geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

13 uur geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

13 uur geleden