Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Trump geeft juridische strijd met TikTok niet op

Regering Trump geeft juridische strijd met TikTok niet op

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump geeft haar juridische strijd met de Chinese app TikTok niet op. De overheid heeft maandag officieel beroep aangetekend tegen een gerechtelijke beslissing in het voordeel van TikTok van eerder deze maand.

TikTok had van een tweede Amerikaanse rechter gelijk gekregen in het bezwaar dat was ingediend tegen het bevel van Trump om alle Amerikaanse activiteiten over te doen aan een partij in de Verenigde Staten. Eerder gaf een andere rechter al een soortgelijk oordeel. De autoriteiten mochten van de rechters geen beperkingen opleggen aan het gebruik van TikTok in de VS om de eigen wil af te dwingen. De beperkingen zouden in de praktijk neerkomen op het stilleggen van de app, en dat gaat volgens de rechters te ver.

Trump vaardigde in augustus een presidentieel decreet uit waarmee Bytedance, de Chinese eigenaar van de razend populaire filmpjesapp met meer dan 100 miljoen Amerikaanse gebruikers, werd bevolen de activiteiten in de VS binnen 90 dagen af te stoten. Washington besloot onlangs om TikTok hiervoor geen hernieuwd uitstel meer te geven. Wel bleven de gesprekken tussen het bedrijf en de overheid over de gedwongen verkoop onverminderd doorgaan.

De app ligt al maanden zwaar onder vuur in de VS. Volgens Trump slaat TikTok te veel gegevens op, die via ByteDance bij de Chinese overheid terechtkomen. Hij eiste daarom dat de Amerikaanse activiteiten van TikTok aan een Amerikaanse partij worden verkocht. In september ging hij akkoord met een deal tussen ByteDance, Oracle en Walmart waarbij de Amerikaanse activiteiten van TikTok in een nieuw bedrijf zouden worden ondergebracht. Maar TikTok blijft zich tegen de Amerikaanse overheidsbemoeienis verzetten.

Meer uit Buitenland

Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

1 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

1 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

1 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

3 uur geleden
Dode en gewonden door Iraanse aanval op Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Trump meldt dood Iraanse leider Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.

4 uur geleden
Explosies te horen in delen van Israël, ook in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.

4 uur geleden