Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Regering-Trump bespreekt nieuwe kernproef'

'Regering-Trump bespreekt nieuwe kernproef'

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft overlegd over het uitvoeren van een nieuwe kernproef. Dat schrijft The Washington Post zaterdag. De krant beroept zich op informatie van een hoge overheidsofficial en twee van diens ex-collega's met kennis van zaken over deze bespreking.

Het zou voor het eerst sinds 1992 zijn dat de Verenigde Staten een atoombom tot ontploffing brengen. Dat zou mogelijk verstrekkende gevolgen hebben voor de relatie met andere nucleaire mogendheden. Het druist in tegen het moratorium dat is ingesteld tegen deze tests en dat al decennia van kracht is. Noord-Korea houdt zich er voor zover bekend als enige niet aan.

De discussie over een Amerikaanse atoomproef kwam op gang tijdens een bijeenkomst van de leidinggevende personen van de nationale veiligheidsdiensten op 15 mei, als reactie op beschuldigingen dat Rusland en China op kleine schaal nucleaire proeven doen. Bewijs daarvoor is er echter niet en beide landen ontkennen ook.

Meer uit Buitenland

Spoedoverleg Poolse veiligheidsdiensten om dreiging tegen premier

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.

5 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden door zwaar busongeluk in Turkije

BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.

2 uur geleden
Paus ondergaat 'in komende dagen' operatie om knobbeltje in long

VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.

2 uur geleden
Zelensky: aanvalsstop raffinaderijen mogelijk als Rusland inbindt

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.

2 uur geleden
Meer dan honderd doden gemeld na kapseizen boot bij Djibouti

DJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).

3 uur geleden
Migrantenkamp Ceuta ontruimd voor komst koning

CEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.

4 uur geleden
Houthi's na dodelijke aanval: gebruik geen Saudische luchthavens

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.

5 uur geleden