'Regering-Trump bespreekt nieuwe kernproef'
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft overlegd over het uitvoeren van een nieuwe kernproef. Dat schrijft The Washington Post zaterdag. De krant beroept zich op informatie van een hoge overheidsofficial en twee van diens ex-collega's met kennis van zaken over deze bespreking.
Het zou voor het eerst sinds 1992 zijn dat de Verenigde Staten een atoombom tot ontploffing brengen. Dat zou mogelijk verstrekkende gevolgen hebben voor de relatie met andere nucleaire mogendheden. Het druist in tegen het moratorium dat is ingesteld tegen deze tests en dat al decennia van kracht is. Noord-Korea houdt zich er voor zover bekend als enige niet aan.
De discussie over een Amerikaanse atoomproef kwam op gang tijdens een bijeenkomst van de leidinggevende personen van de nationale veiligheidsdiensten op 15 mei, als reactie op beschuldigingen dat Rusland en China op kleine schaal nucleaire proeven doen. Bewijs daarvoor is er echter niet en beide landen ontkennen ook.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland geeft Oekraïne uit eigen voorraad nog wat luchtafweerraketten voor de cruciale Patriot-luchtafweer. Het gaat niet om de geavanceerdste Patriot-raketten maar om een variant die minder goed is opgewassen tegen Ruslands verwoestende ballistische raketten.
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische regering sluit het Britse consulaat in Oost-Jeruzalem. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar bekend nadat het Verenigd Koninkrijk maatregelen had aangekondigd tegen illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
1 uur geledenWASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over het bezoek dat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend hebben gebracht aan Moskou en Kyiv. Volgens het Kremlin heeft Trump aangegeven dat hij zo snel mogelijk een einde wil maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.
2 uur geleden