Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Tanzania wint 98 procent zetels na moord oppositieleden

Regering Tanzania wint 98 procent zetels na moord oppositieleden

DAR ES SALAAM (ANP/AFP) - De regeringspartij in Tanzania heeft donderdag bij lokale verkiezingen volgens de officiële uitslag 98 procent van de zetels gewonnen. De oppositie zegt dat er gefraudeerd is, nadat de afgelopen dagen drie oppositiekandidaten om het leven waren gebracht.

Volgens de grootste oppositiepartij Chadema werd een kandidaat in de hoofdstad Dar es Salaam doodgeschoten door de politie toen hij probeerde om te voorkomen dat er ongeldige stembiljetten naar een stemlokaal werden gebracht. Een ander werd in zijn woning neergeschoten en de derde zou thuis zijn vermoord met een machete. Chadema schreef woensdag op X dat er ook veel kandidaten zijn mishandeld, gearresteerd en uitgesloten van deelname.

Er werden donderdag 80.000 mensen verkozen bij de lokale verkiezingen. De regeringspartij Chama Cha Mapinduzi (CCM) domineert de politiek in het Oost-Afrikaanse land al tientallen jaren.

Meer uit Buitenland

Poolse president annuleert reis na schorsing hoogste rechter

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn vliegtuig naar Senegal rechtsomkeert laten maken, nadat de hoogste rechter in zijn land werd geschorst en de politie het hoogste gerechtshof was binnengedrongen. De politie meldde het gebouw te zijn binnengedrongen nadat er incidenten rondom het hof ontstonden.

1 uur geleden
Meer dan 5000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 5000 mensen omgekomen door het ebolavirus. Het dodental stond dinsdag nog op 4887. Het aantal geregistreerde ebolagevallen staat op 10.060.

2 uur geleden
Amerikaanse regering keurt raketverkoop aan Oekraïne goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft goedkeuring gegeven voor de verkoop van vijfhonderd Patriot-raketten aan Oekraïne. Volgens Washington moet er zo'n 2,1 miljard dollar (1,9 miljard euro) gemoeid zijn met de deal, die wordt betaald door bondgenoten van Oekraïne.

3 uur geleden
Haaretz: politie vindt geen bewijs omkoping verkiezingen Israël

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische politie heeft geen bewijs gevonden dat drie gearresteerde mannen van de Arabische partij Ra'am kiezers wilden omkopen, meldt de Israëlische krant Haaretz. Naar verwachting zullen de drie vrijgelaten worden door de politie.

4 uur geleden
Brazilië ontbiedt Argentijnse diplomaat om vlucht Bolsonaro

BRASÍLIA (ANP/AFP) - Brazilië heeft een Argentijnse diplomaat ontboden om "uitleg te geven" over de reisbewegingen van Flávio Bolsonaro. Die politicus vluchtte na de door hem verloren presidentsverkiezingen via Argentinië naar de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Recordaantal vervroegde stemmen voor Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP/AFP) - Al 47,9 miljoen Amerikanen hebben hun stem uitgebracht voor de midterms van volgende week. Dat is nu al meer dan het vorige record van 2022. Toen stemden 45,9 miljoen mensen voor de verkiezingsdag zelf.

5 uur geleden
Canada zegt 500 miljoen euro toe aan EU-lening voor Oekraïne

MONTREAL (ANP) - Canada gaat 500 miljoen euro bijdragen aan de EU-lening aan Oekraïne, maakt premier Mark Carney vrijdag bekend na afloop van de top met de EU in Montreal. Hij maakte die verduidelijking nadat de EU en Canada waren overeengekomen dat Canada zou bijdragen aan de lening aan Kyiv.

5 uur geleden