Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Suriname zwicht voor horeca en verruimt avondklok

Regering Suriname zwicht voor horeca en verruimt avondklok

PARAMARIBO (ANP) - Na protesten van de horecasector en overleg met het bedrijfsleven heeft de Surinaamse regering besloten de avondklok te verruimen. De maatregel geldt vanaf vrijdag niet meer vanaf 21.00 uur, maar gaat pas om 23.00 uur in. Het uitgaansverbod eindigt dagelijks om 05.00 uur.

Afgelopen zondag vond de Surinaamse minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin het nog nodig het uitgaansverbod juist te vervroegen naar 21.00 uur. Hij zei toen tijdens een persconferentie dat dit vooral als doel had om de vele feestjes te stoppen. Volgens de politie zijn er veel horecagelegenheden die tegen alle regels in feestjes organiseren, met de kans op veel besmettingen als gevolg.

Het besluit om de avondklok weer om 23.00 in te laten gaan is genomen onder de voorwaarde dat de horeca zich strak aan de regels houdt. De sector en de overheid hebben afgesproken om samen aan de handhaving te werken.

Meer uit Buitenland

Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

9 minuten geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

1 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

2 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

3 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

4 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

4 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

7 uur geleden