Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Suriname zwicht voor horeca en verruimt avondklok

Regering Suriname zwicht voor horeca en verruimt avondklok

PARAMARIBO (ANP) - Na protesten van de horecasector en overleg met het bedrijfsleven heeft de Surinaamse regering besloten de avondklok te verruimen. De maatregel geldt vanaf vrijdag niet meer vanaf 21.00 uur, maar gaat pas om 23.00 uur in. Het uitgaansverbod eindigt dagelijks om 05.00 uur.

Afgelopen zondag vond de Surinaamse minister van Volksgezondheid Amar Ramadhin het nog nodig het uitgaansverbod juist te vervroegen naar 21.00 uur. Hij zei toen tijdens een persconferentie dat dit vooral als doel had om de vele feestjes te stoppen. Volgens de politie zijn er veel horecagelegenheden die tegen alle regels in feestjes organiseren, met de kans op veel besmettingen als gevolg.

Het besluit om de avondklok weer om 23.00 in te laten gaan is genomen onder de voorwaarde dat de horeca zich strak aan de regels houdt. De sector en de overheid hebben afgesproken om samen aan de handhaving te werken.

Meer uit Buitenland

Kallas: Midden-Oosten zonder oorlog vereist tweestatenoplossing

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.

30 minuten geleden
Japan waarschuwt voor nieuwe bevingen, trekt tsunami-alarm in

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.

1 uur geleden
Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

2 uur geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

2 uur geleden
EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

3 uur geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

3 uur geleden
Brussel noemt gesprek met komende regering Hongarije constructief

BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."

4 uur geleden