
Regering Suriname veroordeelt bestorming parlementsgebouw
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering is erg verbolgen over de vernielingen die vrijdag zijn aangericht door een groep antiregeringsdemonstranten in Paramaribo. Vooral het met geweld binnendringen van het parlementsgebouw wordt ten zeerste afgekeurd, zo laat de regering van president Chan Santokhi in een verklaring weten.
Santokhi en zijn regering zeggen er alles aan te doen om te voorkomen dat de rechtsstaat en de democratische instituten, zoals het parlement, aangetast worden. De regering heeft een speciale taskforce opgericht voor het opsporen van de personen die het parlement zijn binnengedrongen en vernielingen hebben aangericht. Die taskforce zal de personen oppakken en overdragen aan justitie.
Het geplande protest verliep eerst rustig en georganiseerd, maar ontaardde in rellen. De politie zette traangas in en loste ook waarschuwingsschoten. Een klein deel van de betogers werd agressief en probeerde het parlement binnen te dringen. Dat is uiteindelijk dus gelukt, zo blijkt uit het bericht van de regering.
Bezuinigingsmaatregelen
Santokhi zegt de fundamentele vrijheden van demonstratie en protest te respecteren, maar het moet wel op een ordelijke en vreedzame manier gebeuren. De leiders van deze protestacties zullen opgeroepen worden voor verhoor, aldus de verklaring.
Een groot deel van de Surinaamse bevolking is ontevreden vanwege de bezuinigingsmaatregelen die de regering de afgelopen periode heeft genomen. Zo zijn vorige week onder andere de prijzen van brandstof, gasflessen en internet fors verhoogd.
Nederlanders
Een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten geen bericht te hebben ontvangen dat er Nederlanders gewond zijn geraakt bij de rellen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu heeft dinsdag in de rechtbank van Parijs een voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden gekregen. De 76-jarige acteur is in zijn eerste zaak schuldig bevonden aan aanranding.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte brengen begin juli een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk, melden het Elysée en Buckingham Palace. De Franse president ontmoet onder anderen koning Charles, koningin Camilla en de Britse premier Keir Starmer. Ook wordt een Frans-Britse top georganiseerd.
20 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse acteur Gérard Depardieu is dinsdag in de rechtbank van Parijs schuldig bevonden aan aanranding. Dat meldt persbureau Reuters. De zaak is de eerste tegen de 76-jarige acteur die in de rechtbank wordt behandeld.
23 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky neemt donderdag in Turkije alleen deel aan overleg met Rusland als zijn ambtgenoot Vladimir Poetin ook komt. Dat zegt een adviseur van Zelensky tegen persbureau Reuters. De Oekraïense leider schuift niet aan als Rusland andere vertegenwoordigers stuurt.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie van Londen heeft een man van 21 opgepakt voor brandstichting bij een huis van premier Keir Starmer. De man wordt ook in verband gebracht met twee andere branden. Voor zover bekend raakte niemand gewond. Het onderzoek wordt geleid door een antiterreurafdeling.
1 uur geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is dinsdag aangekomen in Saudi-Arabië. Hier begint hij de eerste grote buitenlandse reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij reist later ook naar Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Het recente militaire conflict met India heeft in Pakistan aan zeker elf militairen en veertig burgers het leven gekost. Dat meldt de Pakistaanse krijgsmacht, die stelt dat ook vijftien kinderen zijn omgekomen. De verklaring vermeldt verder 78 gewonde militairen en 121 gewonde burgers.
1 uur geleden