Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Santokhi erft schuld van 2,55 miljard euro

Regering Santokhi erft schuld van 2,55 miljard euro

PARAMARIBO (ANP) - Een schuld van rond de 2,55 miljard euro, ruim 6,8 miljoen euro extra salariskosten vanwege het in dienst nemen van ongeveer 3600 nieuwe ambtenaren en 55 miljoen euro aan royalty-inkomsten die niet gebruikt kunnen worden omdat ze verpand zijn. Het zijn enkele voorbeelden van de gigantische financiële problemen waarmee de Surinaamse ex-president Desi Bouterse zijn opvolger Chan Santokhi heeft opgescheept.

Dit kwam maandagmiddag naar voren tijdens een persconferentie waar Santokhi een inkijkje gaf in de financiële erfenis die zijn regering heeft overgenomen. Hij noemde de werkwijze onethisch, onbehoorlijk, oneerlijk, zeer teleurstellend en heel erg voor het Surinaamse volk. "We wisten dat het niet mooi zou zijn wat we zouden aantreffen. Er is duidelijke sprake van financieel mismanagement."

Een duidelijk voorbeeld van het onethische gedrag is een actie van ex-minister van Financiën Gillmore Hoefdraad. Santokhi legde uit dat Hoefdraad op 10 juli, zes dagen voor de inauguratie van de nieuwe regering, de directie van de Surinaamse Post Spaar Bank (SPSB) opdracht heeft gegeven ruim 30,6 miljoen euro over te sluizen naar de rekening van een woningbouwfonds. Volgens Santokhi en de minister van Financiën Armand Achaibersing heeft Hoefdraad dit gedaan om de nieuwe regering in verlegenheid te brengen door gebrek aan geld om de salarissen over te maken.

Toch laat Santokhi zich niet uit het veld slaan. De regering is hard bezig allerlei maatregelen in te voeren die geld moeten opleveren. Enkele voorbeelden zijn het afbouwen van de subsidie op stroom en water, een effectievere inning van de belasting en steun van bevriende landen en internationale instanties om de schulden te herschikken. Volgens Santokhi gaat het een beetje pijn doen, maar zal het de bevolking veel opleveren. '’Het is tijdelijk en het zijn kleine offers. Maar het zal veel opleveren zoals werkgelegenheid, nieuwe investeerders en bijvoorbeeld een betere beschikbaarheid van medicijnen. Geef ons de ruimte en de ondersteuning en het komt goed met Suriname’’, aldus Santokhi.

Meer uit Buitenland

Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

12 minuten geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

26 minuten geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

1 uur geleden
BBC: kinderen met kanker opgelicht door fondsenwervers

LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.

1 uur geleden
Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

3 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

4 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

6 uur geleden