Regering president Biden trekt olieboorvergunningen Alaska in
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Joe Biden trekt vergunningen in voor boringen naar olie en gas in een afgelegen natuurgebied in de staat Alaska. Die vergunningen werden door zijn voorganger Donald Trump verstrekt in de nadagen van diens presidentschap.
De vergunningen golden voor proefboringen in het natuurgebied Arctic National Wildlife Refuge in het noordoosten van Alaska. In dat kwetsbare natuurgebied zijn bijvoorbeeld veel ijsberen, rendieren en andere dierensoorten te vinden. De vergunningen werden verstrekt aan een overheidsdienst van de staat Alaska.
Biden heeft verder ook boringen in een ander groot deel van Alaska verboden waar ook veel dieren en inheemse bevolkingsgroepen leven. Volgens een verklaring van Biden is Alaska een thuis voor natuurwonderen en cultureel belangrijke gebieden.
Kritiek
"Nu de klimaatcrisis het poolgebied meer dan twee keer zo snel opwarmt als de rest van de wereld hebben we de verantwoordelijkheid dit kostbare gebied voor altijd te beschermen", aldus de regering.
Milieuorganisaties zijn fel tegenstander van boringen in Alaska omdat de natuur en het dierenleven in gevaar zouden komen door olievervuiling. Maar in de Republikeinse Partij is kritiek op het besluit van Biden omdat hij daarmee de energieveiligheid van de Verenigde Staten zou schaden.
Overigens is Biden wel verweten dat hij een groot olieproject dat ook onder Trump werd goedgekeurd in Alaska wel laat doorgaan. Dat Willow-project van olieconcern ConocoPhillips ter waarde van miljarden dollars kreeg eerder dit jaar groen licht van Washington.
Meer uit Buitenland
ABNUB (ANP/AFP) - Bij een schietpartij in het Egyptische Abnub zijn zeker acht mensen omgekomen, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land dinsdag. Vijf anderen raakten gewond. Maandag opende een schutter daar vanuit een auto het vuur op ogenschijnlijk willekeurige voorbijgangers, waarna hij werd doodgeschoten door de politie. De dader zou psychiatrisch patiënt zijn. Staatskrant Al-Ahram schat het slachtoffertal hoger in, en noemt zeker tien doden en vijftien gewonden.
12 minuten geledenMARMARIS (ANP/AFP) - Nog tien schepen van de hulpvloot voor Gaza zijn onderweg naar het Palestijnse gebied, meldt organisator Global Sumud Flotilla. Die verklaart dat Israël de 41 andere schepen heeft tegengehouden.
42 minuten geledenMADRID (ANP) - In Spanje is een onderzoek ingesteld naar oud-premier José Zapatero. De voormalige premier wordt verdacht in een witwaszaak rond de staatssteun die Spanje in coronatijd uittrok voor het redden van de luchtvaartmaatschappij Plus Ultra. Zapatero wordt lidmaatschap van een criminele organisatie verweten. Ook wordt hij verdacht van beïnvloeding en valsheid in geschrifte. Daarnaast wordt dinsdag onderzoek gedaan bij onder meer zijn kantoor en zijn dochters bedrijf.
48 minuten geledenDENDERMONDE (ANP/BELGA) - Twintig handlangers van Jos Leijdekkers, ook bekend als Bolle Jos, zijn schuldig bevonden aan de invoer van 11 ton cocaïne uit Sierra Leone. De Dendermondse strafrechter heeft hen dinsdag celstraffen van achttien maanden tot tien jaar opgelegd. Ook legde de rechter boetes van 4000 tot 80.000 euro op. Een aantal drugscriminelen kreeg daarnaast een havenverbod.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
10 uur geleden