Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering president Biden trekt olieboorvergunningen Alaska in

Regering president Biden trekt olieboorvergunningen Alaska in

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Joe Biden trekt vergunningen in voor boringen naar olie en gas in een afgelegen natuurgebied in de staat Alaska. Die vergunningen werden door zijn voorganger Donald Trump verstrekt in de nadagen van diens presidentschap.

De vergunningen golden voor proefboringen in het natuurgebied Arctic National Wildlife Refuge in het noordoosten van Alaska. In dat kwetsbare natuurgebied zijn bijvoorbeeld veel ijsberen, rendieren en andere dierensoorten te vinden. De vergunningen werden verstrekt aan een overheidsdienst van de staat Alaska.

Biden heeft verder ook boringen in een ander groot deel van Alaska verboden waar ook veel dieren en inheemse bevolkingsgroepen leven. Volgens een verklaring van Biden is Alaska een thuis voor natuurwonderen en cultureel belangrijke gebieden.

Kritiek

"Nu de klimaatcrisis het poolgebied meer dan twee keer zo snel opwarmt als de rest van de wereld hebben we de verantwoordelijkheid dit kostbare gebied voor altijd te beschermen", aldus de regering.

Milieuorganisaties zijn fel tegenstander van boringen in Alaska omdat de natuur en het dierenleven in gevaar zouden komen door olievervuiling. Maar in de Republikeinse Partij is kritiek op het besluit van Biden omdat hij daarmee de energieveiligheid van de Verenigde Staten zou schaden.

Overigens is Biden wel verweten dat hij een groot olieproject dat ook onder Trump werd goedgekeurd in Alaska wel laat doorgaan. Dat Willow-project van olieconcern ConocoPhillips ter waarde van miljarden dollars kreeg eerder dit jaar groen licht van Washington.

Meer uit Buitenland

Parlementaire onderzoekers Louvre-roof opperen ontslag directeur

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse parlementsleden die onderzoek doen naar de spraakmakende juwelenroof uit het Louvre hebben geopperd dat museumdirecteur Laurence des Cars zou moeten opstappen. Ze spreken in een tussentijdse conclusie van falend leiderschap, dat "bij flink wat landen en instituties" genoeg reden zou zijn om af te treden.

46 minuten geleden
Paus Leo in juli naar migranteneiland Lampedusa

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV reist in juli naar Lampedusa. Het wordt de eerste keer dat een paus het Italiaanse eiland, waar veel migranten aankomen, aandoet sinds het historische bezoek van Leo's voorganger Franciscus in 2013.

1 uur geleden
Voorzitter Palestijns comité voor Gaza in VS voor vredesraad

WASHINGTON (ANP/AFP) - De voorzitter van het Palestijnse technocratische comité dat tijdelijk het bestuur van de Gazastrook op zich neemt, Ali Shaath, is in Washington voor de eerste formele top van de Raad van Vrede. Dit hebben Palestijnse functionarissen bevestigd. Shaath was afgelopen maand ook bij de ceremoniële start van de raad in Davos.

1 uur geleden
Von der Leyen in maart naar Groenland

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen brengt volgende maand een bezoek aan Groenland, laat haar woordvoerder weten. Een exacte datum is nog niet bekend.

1 uur geleden
Media: ook doorzoeking bij voormalig verblijf van ex-prins Andrew

WINDSOR (ANP) - De Britse politie doorzoekt de voormalige residentie van de opgepakte oud-prins Andrew, bevestigt omroep BBC. Op beelden in Britse media is te zien dat agenten toegangspoorten bewaken bij de Royal Lodge in Berkshire.

2 uur geleden
Familie Virginia Giuffre opgelucht na arrestatie ex-prins Andrew

WASHINGTON (ANP) - De nabestaanden van Virginia Giuffre, de vrouw die Andrew Mountbatten-Windsor heeft beschuldigd van seksueel wangedrag, hebben opgelucht gereageerd op de arrestatie van de ex-prins. "Eindelijk is vandaag ons gebroken hart verlicht door het nieuws dat niemand boven de wet staat - zelfs koninklijke personen niet", staat in een verklaring die in handen is van The Guardian.

2 uur geleden
Koning na arrestatie Andrew: recht moet zijn beloop hebben

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Laat me heel duidelijk zijn: het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.

2 uur geleden