Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering president Biden trekt olieboorvergunningen Alaska in

Regering president Biden trekt olieboorvergunningen Alaska in

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Joe Biden trekt vergunningen in voor boringen naar olie en gas in een afgelegen natuurgebied in de staat Alaska. Die vergunningen werden door zijn voorganger Donald Trump verstrekt in de nadagen van diens presidentschap.

De vergunningen golden voor proefboringen in het natuurgebied Arctic National Wildlife Refuge in het noordoosten van Alaska. In dat kwetsbare natuurgebied zijn bijvoorbeeld veel ijsberen, rendieren en andere dierensoorten te vinden. De vergunningen werden verstrekt aan een overheidsdienst van de staat Alaska.

Biden heeft verder ook boringen in een ander groot deel van Alaska verboden waar ook veel dieren en inheemse bevolkingsgroepen leven. Volgens een verklaring van Biden is Alaska een thuis voor natuurwonderen en cultureel belangrijke gebieden.

Kritiek

"Nu de klimaatcrisis het poolgebied meer dan twee keer zo snel opwarmt als de rest van de wereld hebben we de verantwoordelijkheid dit kostbare gebied voor altijd te beschermen", aldus de regering.

Milieuorganisaties zijn fel tegenstander van boringen in Alaska omdat de natuur en het dierenleven in gevaar zouden komen door olievervuiling. Maar in de Republikeinse Partij is kritiek op het besluit van Biden omdat hij daarmee de energieveiligheid van de Verenigde Staten zou schaden.

Overigens is Biden wel verweten dat hij een groot olieproject dat ook onder Trump werd goedgekeurd in Alaska wel laat doorgaan. Dat Willow-project van olieconcern ConocoPhillips ter waarde van miljarden dollars kreeg eerder dit jaar groen licht van Washington.

Meer uit Buitenland

Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

1 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

2 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

2 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

2 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

3 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

5 uur geleden