Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Oekraïne bezorgd om oproep Russen op Spelen toe te laten

Regering Oekraïne bezorgd om oproep Russen op Spelen toe te laten

KYIV (ANP) - De Oekraïense regering zegt "erg bezorgd" te zijn over de oproep die een aantal internationale sportbonden en nationale olympische comité's aan het IOC hebben gedaan om atleten uit Rusland en Belarus onder voorwaarden toe te laten op de Olympische Spelen van Parijs komende zomer.

Sportminister Matvyi Bidnyi - de tijdelijke vervanger van de ontslagen Vadym Gutzeit - zegt dat in een reactie op de oproep die het resultaat was van overleg in Lausanne tijdens een olympische top. Volgens Bidnyi wekt het de indruk dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) "niet het nodige leiderschap wil tonen in de kwestie waarin het draait om olympische eerlijkheid en rechtvaardigheid".

Het IOC heeft nog geen besluit genomen over deelname van atleten uit Rusland en bondgenoot Belarus, dat de inval in Oekraïne steunt. Wel werden sportbonden aangemoedigd met name bij kwalificatiewedstrijden voor de Spelen atleten uit beide landen - individueel, onder neutrale vlag en tal van voorwaarden - te laten deelnemen.

Inleveren

Bidnyi zei dat hij hoopte dat het IOC net zo verantwoordelijk zal handelen als het kort na de inval in februari 2022. Er volgde destijds een boycot van Rusland dat ook geen evenementen meer mag huisvesten. "Zoals president Zelensky het treffend zei: elke neutrale vlag van Russische atleten is met bloed besmeurd", zei de sportminister. "We rekenen op een verantwoordelijke beslissing en leiderschap van het IOC, dat niet zal toestaan dat Rusland sport gebruikt voor militaire propaganda. Zelfs niet als het gaat om sport onder een neutrale vlag. Ik herinner u eraan dat Rusland het enige land is dat de olympische wapenstilstand drie keer heeft geschonden", zei Bidnyi, verwijzend naar 2008, 2014 en 2022, tegen persbureau AFP.

Volgens Bidnyi zouden atleten uit Rusland en Belarus alleen welkom kunnen zijn als ze hun nationaliteit inleveren. "Daarmee zouden ze geen deel van de verantwoordelijkheid op zich nemen voor de moorden op Oekraïners."

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

9 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

15 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

15 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

17 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

18 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

1 dag geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

1 dag geleden