Regering Moldavië vreest weer Russische inmenging verkiezingen
CHISINAU (ANP/RTR) - Moldavië heeft bij verschillende EU-landen aan de bel getrokken over Russische inmenging in de presidentsverkiezingen van zondag. De regering van het Oost-Europese land denkt dat Rusland zal proberen het stemmen van Moldavische expats in stembureaus in het buitenland te verstoren, verklaart een Moldavische regeringsbron tegenover persbureau Reuters.
De anonieme bron waarschuwde dat stembureaus in Italië, Duitsland, Spanje en Roemenië doelwit kunnen worden van acties, waaronder valse bommeldingen. Dat zou ook gelden voor stemlokalen buiten de EU, waarbij de bron specifiek de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Canada noemde.
Ook bij de vorige verkiezingsronde in oktober maakte de regering van de zittende, pro-Europese president Maia Sandu melding van pogingen tot verkiezingsfraude, Sandu zei toen onder meer dat door Rusland betaalde groeperingen hadden geprobeerd stemmen te kopen.
Sandu kreeg in de eerste ronde vorige maand meer stemmen dan haar pro-Russische rivaal Alexandr Stoianoglo, maar niet de benodigde meerderheid om meteen tot winnaar te worden uitgeroepen. Daarom gaan Moldaviërs zondag opnieuw naar de stembus. Gelijktijdig met de eerste verkiezingsronde werd ook een referendum gehouden over eventuele toetreding van Moldavië tot de EU. Een krappe meerderheid van de stemmers gaf daarbij aan voor toetreding te zijn.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.
37 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
6 uur geleden