Regering Moldavië vreest weer Russische inmenging verkiezingen
CHISINAU (ANP/RTR) - Moldavië heeft bij verschillende EU-landen aan de bel getrokken over Russische inmenging in de presidentsverkiezingen van zondag. De regering van het Oost-Europese land denkt dat Rusland zal proberen het stemmen van Moldavische expats in stembureaus in het buitenland te verstoren, verklaart een Moldavische regeringsbron tegenover persbureau Reuters.
De anonieme bron waarschuwde dat stembureaus in Italië, Duitsland, Spanje en Roemenië doelwit kunnen worden van acties, waaronder valse bommeldingen. Dat zou ook gelden voor stemlokalen buiten de EU, waarbij de bron specifiek de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Canada noemde.
Ook bij de vorige verkiezingsronde in oktober maakte de regering van de zittende, pro-Europese president Maia Sandu melding van pogingen tot verkiezingsfraude, Sandu zei toen onder meer dat door Rusland betaalde groeperingen hadden geprobeerd stemmen te kopen.
Sandu kreeg in de eerste ronde vorige maand meer stemmen dan haar pro-Russische rivaal Alexandr Stoianoglo, maar niet de benodigde meerderheid om meteen tot winnaar te worden uitgeroepen. Daarom gaan Moldaviërs zondag opnieuw naar de stembus. Gelijktijdig met de eerste verkiezingsronde werd ook een referendum gehouden over eventuele toetreding van Moldavië tot de EU. Een krappe meerderheid van de stemmers gaf daarbij aan voor toetreding te zijn.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Melania Trump heeft als eerste first lady een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voorgezeten. De first lady betuigde in haar openingsrede medeleven met "families die hun helden hebben verloren, die hun leven hebben opgeofferd voor de vrijheid".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
9 uur geleden