Regering Moldavië vreest weer Russische inmenging verkiezingen
CHISINAU (ANP/RTR) - Moldavië heeft bij verschillende EU-landen aan de bel getrokken over Russische inmenging in de presidentsverkiezingen van zondag. De regering van het Oost-Europese land denkt dat Rusland zal proberen het stemmen van Moldavische expats in stembureaus in het buitenland te verstoren, verklaart een Moldavische regeringsbron tegenover persbureau Reuters.
De anonieme bron waarschuwde dat stembureaus in Italië, Duitsland, Spanje en Roemenië doelwit kunnen worden van acties, waaronder valse bommeldingen. Dat zou ook gelden voor stemlokalen buiten de EU, waarbij de bron specifiek de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Canada noemde.
Ook bij de vorige verkiezingsronde in oktober maakte de regering van de zittende, pro-Europese president Maia Sandu melding van pogingen tot verkiezingsfraude, Sandu zei toen onder meer dat door Rusland betaalde groeperingen hadden geprobeerd stemmen te kopen.
Sandu kreeg in de eerste ronde vorige maand meer stemmen dan haar pro-Russische rivaal Alexandr Stoianoglo, maar niet de benodigde meerderheid om meteen tot winnaar te worden uitgeroepen. Daarom gaan Moldaviërs zondag opnieuw naar de stembus. Gelijktijdig met de eerste verkiezingsronde werd ook een referendum gehouden over eventuele toetreding van Moldavië tot de EU. Een krappe meerderheid van de stemmers gaf daarbij aan voor toetreding te zijn.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
5 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
7 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
8 uur geleden