Regering Moldavië vreest weer Russische inmenging verkiezingen
CHISINAU (ANP/RTR) - Moldavië heeft bij verschillende EU-landen aan de bel getrokken over Russische inmenging in de presidentsverkiezingen van zondag. De regering van het Oost-Europese land denkt dat Rusland zal proberen het stemmen van Moldavische expats in stembureaus in het buitenland te verstoren, verklaart een Moldavische regeringsbron tegenover persbureau Reuters.
De anonieme bron waarschuwde dat stembureaus in Italië, Duitsland, Spanje en Roemenië doelwit kunnen worden van acties, waaronder valse bommeldingen. Dat zou ook gelden voor stemlokalen buiten de EU, waarbij de bron specifiek de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Canada noemde.
Ook bij de vorige verkiezingsronde in oktober maakte de regering van de zittende, pro-Europese president Maia Sandu melding van pogingen tot verkiezingsfraude, Sandu zei toen onder meer dat door Rusland betaalde groeperingen hadden geprobeerd stemmen te kopen.
Sandu kreeg in de eerste ronde vorige maand meer stemmen dan haar pro-Russische rivaal Alexandr Stoianoglo, maar niet de benodigde meerderheid om meteen tot winnaar te worden uitgeroepen. Daarom gaan Moldaviërs zondag opnieuw naar de stembus. Gelijktijdig met de eerste verkiezingsronde werd ook een referendum gehouden over eventuele toetreding van Moldavië tot de EU. Een krappe meerderheid van de stemmers gaf daarbij aan voor toetreding te zijn.
Meer uit Buitenland
VERDEN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse aanklager heeft vijftien jaar cel geëist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen terwijl ze op de vlucht was.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.
6 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft woensdag met een overweldigende meerderheid ingestemd met een wijziging van de EU-kieswet, waardoor zwangere Europarlementariërs zich tijdens hun zwangerschapsverlof kunnen laten vervangen. Van de 648 aanwezige Europarlementariërs stemden er 616 voor en 24 tegen. Acht leden onthielden zich van stemming.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt meerdere aanvallen op oliedoelen, ook diep in Rusland. Zo viel het land een olieinstallatie aan in het Russische Perm, op circa 1500 kilometer van Oekraïne. Door de aanval brak brand uit. Volgens de Oekraïense geheime dienst SBOe werd de gehele olieopslag ter plaatse vernietigd. Ook een olietanker in de Zwarte Zee was doelwit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
2 uur geleden