Regering Laos 'diep bedroefd' door overlijden toeristen
VIENTIANE (ANP/AFP) - De regering van Laos is "diep bedroefd" door de dood van buitenlandse toeristen in Vang Vieng, schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Het dodental door giftige drank in een hostel in het land in Zuidoost-Azië is gestegen tot zes.
In de verklaring staat dat het ministerie "oprechte medeleven en diepe deelneming betuigt aan de families van de overledenen". Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak, schrijft het ministerie.
De overleden toeristen zijn twee Australische vrouwen, een vrouw uit het Verenigd Koninkrijk, twee Denen en een Amerikaan. Ook een Nederlandse werd ziek, maar is inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen. Vermoedelijk hebben de slachtoffers drank gedronken waar methanol aan was toegevoegd in een hostel in de bij backpackers populaire plaats. De eigenaar van het hostel is door de politie opgepakt voor verhoor.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is gewond geraakt bij haar vertrek uit Venezuela, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van de Noorse krant Aftenposten. Het letsel zou zijn ontstaan toen ze het land vorige week in een kleine vissersboot verliet op weg naar Oslo om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te nemen.
1 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - De Servische minister van Cultuur wordt vervolgd voor vermeende onregelmatigheden rond de komst van een hotelcomplex. Dat moet worden gebouwd op de plek van een voormalig legerhoofdkwartier en er zou sprake zijn van misstanden bij het intrekken van de beschermde status van die locatie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan intensiever samenwerken op het gebied van defensie, zo staat in een tienpuntenplan dat Berlijn maandag presenteerde tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De vredesgesprekken tussen de delegaties uit Oekraïne en de VS in Berlijn zijn afgerond, laat het kantoor van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky weten.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Volgend jaar doen 35 landen mee aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat heeft de organiserende European Broadcasting Union maandag aangekondigd. Dat is het laagste aantal deelnemende landen sinds de invoering van halve finales in 2004 bij het Eurovisie Songfestival, dat volgend jaar zijn 70e editie viert.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Berlijn heeft AfD-parlementslid Matthias Moosdorf aangeklaagd, omdat hij de Hitlergroet zou hebben gebracht in de Bondsdag. Dit zou in 2023 in de garderobe zijn gebeurd bij het begroeten van een partijgenoot. Het brengen van de Hitlergroet is volgens de Duitse wet verboden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie stuurt acht vliegtuigen met hulpgoederen naar Soedan vanwege het gewapende conflict in de regio Darfur. De eerste vlucht met 100 ton aan water, verzorgingsmiddelen en medicijnen is vrijdag afgeleverd. De overige vluchten vertrekken in december en januari.
3 uur geleden