Regering Laos 'diep bedroefd' door overlijden toeristen
VIENTIANE (ANP/AFP) - De regering van Laos is "diep bedroefd" door de dood van buitenlandse toeristen in Vang Vieng, schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. Het dodental door giftige drank in een hostel in het land in Zuidoost-Azië is gestegen tot zes.
In de verklaring staat dat het ministerie "oprechte medeleven en diepe deelneming betuigt aan de families van de overledenen". Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak, schrijft het ministerie.
De overleden toeristen zijn twee Australische vrouwen, een vrouw uit het Verenigd Koninkrijk, twee Denen en een Amerikaan. Ook een Nederlandse werd ziek, maar is inmiddels uit het ziekenhuis ontslagen. Vermoedelijk hebben de slachtoffers drank gedronken waar methanol aan was toegevoegd in een hostel in de bij backpackers populaire plaats. De eigenaar van het hostel is door de politie opgepakt voor verhoor.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
40 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
14 uur geleden