Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Italië wil coronagebied ondersteunen

Regering Italië wil coronagebied ondersteunen

ROME (ANP) - De Italiaanse regering werkt aan een pakket maatregelen om burgers en bedrijven in het door het nieuwe coronavirus getroffen gebied te ondersteunen. Rome denkt onder meer aan uitstel van het betalen van belastingen en hypotheekaflossingen, staat in een voorstel dat persbureau Bloomberg inzag. Voor dat laatste is wel overeenstemming nodig met de Italiaanse bankensector.

Mkb-bedrijven in het getroffen gebied krijgen verder sneller toegang tot een al bestaand hulpfonds van de overheid. Ook kunnen sommige bedrijven financiële steun krijgen om hun productie weer op te starten. De Italiaanse overheid werkt volgens Italiaanse media ook al aan maatregelen die bepaalde zwaar getroffen sectoren voor wat langere periode steun bieden. Daarbij gaat het onder meer om het toerisme en de modesector.

Italië stond voor de uitbraak van het virus al op de rand van een recessie na een economische krimp van 0,3 procent in het laatste kwartaal van vorig jaar. De uitbraak zorgde maandag voor forse koersdalingen op de beurs in Milaan.

Meer uit Financieel

China wil dat Nederland oplossing voor Nexperia-ruzie faciliteert

BEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.

25 minuten geleden
Adyen en Magnum hard onderuit op Damrak na kwartaalupdates

AMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.

1 uur geleden
NN Group profiteert van hervorming Nederlands pensioenstelsel

DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.

1 uur geleden
Mercedes verwacht geen groei in 2026 door concurrentie China

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.

1 uur geleden
Unilever voert onder topman Fernandez winst op

LONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.

2 uur geleden
Kosten afsplitsing drukken op winst Magnum

AMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.

2 uur geleden
Adyen rekent op minimaal 20 procent omzetgroei na sterk winstjaar

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.

2 uur geleden