Regering Italië wil coronagebied ondersteunen
ROME (ANP) - De Italiaanse regering werkt aan een pakket maatregelen om burgers en bedrijven in het door het nieuwe coronavirus getroffen gebied te ondersteunen. Rome denkt onder meer aan uitstel van het betalen van belastingen en hypotheekaflossingen, staat in een voorstel dat persbureau Bloomberg inzag. Voor dat laatste is wel overeenstemming nodig met de Italiaanse bankensector.
Mkb-bedrijven in het getroffen gebied krijgen verder sneller toegang tot een al bestaand hulpfonds van de overheid. Ook kunnen sommige bedrijven financiële steun krijgen om hun productie weer op te starten. De Italiaanse overheid werkt volgens Italiaanse media ook al aan maatregelen die bepaalde zwaar getroffen sectoren voor wat langere periode steun bieden. Daarbij gaat het onder meer om het toerisme en de modesector.
Italië stond voor de uitbraak van het virus al op de rand van een recessie na een economische krimp van 0,3 procent in het laatste kwartaal van vorig jaar. De uitbraak zorgde maandag voor forse koersdalingen op de beurs in Milaan.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
23 minuten geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
3 uur geleden