Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Italië bevreesd voor uitkomst regioverkiezingen

Regering Italië bevreesd voor uitkomst regioverkiezingen

BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse conservatieve populist en oppositieleider Matteo Salvini lijkt zijn politieke rivalen zondag in twee regionale verkiezingen te verslaan. Opiniepeilingen geven aan dat hij waarschijnlijk wint in de regio's Emilia-Romagna in het noorden en Calabrië in het zuiden.

Het zou een zware klap zijn voor de gammele regering van de partijloze premier Giuseppe Conte. Conte regeert met de ruim 10 jaar oude protestpartij M5S (Vijfsterrenbeweging) en de sociaaldemocraten van de PD (Democratische Partij).

Conte regeerde eerst met Salvini in een coalitie met de Vijfsterrenbeweging, maar afgelopen zomer is Salvini afgehaakt. Hij dacht dat er dan nieuwe verkiezingen kwamen, maar dat gunden zijn belangrijkste tegenstanders hem niet. Sindsdien regeren M5D en PD ongemakkelijk samen.

Een nederlaag voor de PD in Emilia- Romagna zou extra hard aankomen, omdat 'de rode regio' al tientallen jaren als links bolwerk geldt. De sociaaldemocraten zouden dit 'erfgoed' kwijtraken aan de rechtse populist Salvini. Die heeft jarenlang op Italianen uit het zuiden gescholden, maar hij zou nu zelfs in Calabrië populair zijn. Zijn politieke tegenstanders zijn bang dat Salvini overal kan winnen als hem dat in deze twee regio's lukt.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

34 minuten geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

3 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

4 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

4 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

5 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

7 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

7 uur geleden