Regering Italië bevreesd voor uitkomst regioverkiezingen
BOLOGNA (ANP) - De Italiaanse conservatieve populist en oppositieleider Matteo Salvini lijkt zijn politieke rivalen zondag in twee regionale verkiezingen te verslaan. Opiniepeilingen geven aan dat hij waarschijnlijk wint in de regio's Emilia-Romagna in het noorden en Calabrië in het zuiden.
Het zou een zware klap zijn voor de gammele regering van de partijloze premier Giuseppe Conte. Conte regeert met de ruim 10 jaar oude protestpartij M5S (Vijfsterrenbeweging) en de sociaaldemocraten van de PD (Democratische Partij).
Conte regeerde eerst met Salvini in een coalitie met de Vijfsterrenbeweging, maar afgelopen zomer is Salvini afgehaakt. Hij dacht dat er dan nieuwe verkiezingen kwamen, maar dat gunden zijn belangrijkste tegenstanders hem niet. Sindsdien regeren M5D en PD ongemakkelijk samen.
Een nederlaag voor de PD in Emilia- Romagna zou extra hard aankomen, omdat 'de rode regio' al tientallen jaren als links bolwerk geldt. De sociaaldemocraten zouden dit 'erfgoed' kwijtraken aan de rechtse populist Salvini. Die heeft jarenlang op Italianen uit het zuiden gescholden, maar hij zou nu zelfs in Calabrië populair zijn. Zijn politieke tegenstanders zijn bang dat Salvini overal kan winnen als hem dat in deze twee regio's lukt.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR/AFP/DPA) - In Bangladesh staan donderdag lange rijen bij stembureaus bij de eerste landelijke verkiezingen sinds de opstand van 2024. De veiligheidsdiensten hebben meer dan 950.000 agenten en militairen ingezet om te waken over het goede verloop van de stembusgang.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-landen in de buurt van Rusland hoeven niet te vrezen dat de versterkingen voor het Noordpoolgebied ten koste gaan van de verdediging van de oostflank, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "De NAVO is zo sterk dat we het allebei kunnen doen."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - In de Spaanse regio Catalonië ligt het openbare leven stil door het noodweer dat het lagedrukgebied Nils brengt. Media melden windvlagen van meer dan 115 kilometer per uur en spreken over mogelijk het ergste noodweer in de afgelopen twintig jaar. Even ten noorden van Barcelona zijn windsnelheden van 140 kilometer per uur gemeten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het VK levert nieuwe luchtverdedigingsraketten en -systemen aan Oekraïne, met een waarde van meer dan 500 miljoen pond (ruim 574 miljoen euro). Dat heeft de Britse minister John Healey in Brussel aangekondigd. Het VK doet dat om Oekraïne te beschermen tegen Poetins "brute aanvallen op energiecentrales en woningen", zei Healey.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft opnieuw melding gemaakt van een grote Russische aanval. De luchtmacht meldt dat 's nachts 24 ballistische raketten, een kruisraket en 219 drones zijn afgevuurd. Steden als Kyiv en Odesa zouden tot de hoofddoelen hebben behoord.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zweden gaat een nieuw wapenpakket voor Oekraïne financieren. Dat heeft de Zweedse minister Pål Jonson (Defensie) donderdag in Brussel aangekondigd. Het gaat om een derde pakket van Zweden voor het zogeheten PURL-inkoopprogramma van de NAVO.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Nederlandse militairen die met hun Reaper-verkenningsdrones aan de NAVO-oostflank patrouilleren, blijven langer in Roemenië. De missie wordt tot eind september verlengd, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans.
2 uur geleden