Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Italië bereid tot overleg over hervatten Serie A

Regering Italië bereid tot overleg over hervatten Serie A

ROME (ANP/RTR) - Hervatting van de Italiaanse Serie A is weer iets dichterbij gekomen na een handreiking van minister Vincenzo Spadafora van Sport. Hij zei woensdag nog dat de hoogste Italiaanse voetbalcompetitie het seizoen beter kan beëindigen zoals Nederland en Frankrijk, maar heeft vrijdag zijn mening herzien.

Als de regering eruit komt met de Serie A, de spelersvakbond en de Italiaanse bond FIGC , "dan kan de training worden hervat en mogelijk heeft dat een positief effect op het hervatten van de competitie", aldus Spadafora. Het betekent wel dat de bond betere medische protocollen moet opstellen voor de veiligheid van de spelers, want de richtlijnen die de FIGC heeft ingediend bij de regering, voldoen niet.

Italiaanse profs in de individuele sporten mogen vanaf 4 mei weer voorzichtig individueel de training oppikken in sportcomplexen, maar teamsporten zoals het voetbal moeten wachten tot 18 mei. Clubs en spelers vonden dat onlogisch en ook de Italiaanse bond was het daar niet mee eens. De bond wil koste wat kost de competitie afmaken. De Serie A voelde zich vrijdag geroepen de impasse te doorbreken en voorzitter Paolo Dal Pino bood de regering een "constructieve dialoog" aan. Spadafora nam die uitnodiging aan.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

2 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

2 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

3 uur geleden
Barcelona verovert Supercup na zege op Real Madrid, rood De Jong

JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.

3 uur geleden
Lazio boekt met debutant Taylor nipte zege bij Hellas Verona

VERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.

5 uur geleden
Bayern München begint 2026 met grote zege op Wolfsburg

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.

6 uur geleden
Sparta na winst op Heracles naar achtste plaats in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.

6 uur geleden