'Regering Biden krijgt geen contact met Noord-Korea'
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Joe Biden probeert sinds half februari contact te leggen met het regime in Noord-Korea. Maar tot nu toe zijn de pogingen "via verschillende kanalen" onsuccesvol gebleken, zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris die anoniem wil blijven tegen persbureau Reuters. "Tot op heden hebben we geen reactie ontvangen van Pyongyang."
Ook de Noord-Koreaanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York is door de regering van Biden benaderd. Maar ook daar bleef een reactie uit.
De regering van Biden heeft zich in het openbaar vooralsnog voorzichtig uitgelaten over haar aanpak van Noord-Korea. De nieuwe regering zou bezig zijn met een uitgebreide evaluatie van het toenaderingsbeleid onder Bidens voorganger Donald Trump, die een aantal ontmoetingen had met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un.
Het is Trump toen niet gelukt om Noord-Korea afstand te laten doen van zijn nucleaire wapens. Volgens de anonieme regeringsmedewerker zijn inmiddels ruim een jaar geen onderhandelingen meer geweest met het regime in Pyongyang.
Biden noemde Kim tijdens de verkiezingscampagne een "misdadiger" en zei dat hij hem alleen zou ontmoeten "op voorwaarde dat hij ermee instemde dat hij zijn nucleaire capaciteit zou afbouwen". Binnenkort reist een Amerikaanse delegatie naar Zuid-Korea en Japan. Dan zal naar verluidt de zorgen van die twee landen over het nucleaire programma van Noord-Korea hoog op de agenda staan.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geleden