'Regering Biden krijgt geen contact met Noord-Korea'
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Joe Biden probeert sinds half februari contact te leggen met het regime in Noord-Korea. Maar tot nu toe zijn de pogingen "via verschillende kanalen" onsuccesvol gebleken, zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris die anoniem wil blijven tegen persbureau Reuters. "Tot op heden hebben we geen reactie ontvangen van Pyongyang."
Ook de Noord-Koreaanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York is door de regering van Biden benaderd. Maar ook daar bleef een reactie uit.
De regering van Biden heeft zich in het openbaar vooralsnog voorzichtig uitgelaten over haar aanpak van Noord-Korea. De nieuwe regering zou bezig zijn met een uitgebreide evaluatie van het toenaderingsbeleid onder Bidens voorganger Donald Trump, die een aantal ontmoetingen had met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un.
Het is Trump toen niet gelukt om Noord-Korea afstand te laten doen van zijn nucleaire wapens. Volgens de anonieme regeringsmedewerker zijn inmiddels ruim een jaar geen onderhandelingen meer geweest met het regime in Pyongyang.
Biden noemde Kim tijdens de verkiezingscampagne een "misdadiger" en zei dat hij hem alleen zou ontmoeten "op voorwaarde dat hij ermee instemde dat hij zijn nucleaire capaciteit zou afbouwen". Binnenkort reist een Amerikaanse delegatie naar Zuid-Korea en Japan. Dan zal naar verluidt de zorgen van die twee landen over het nucleaire programma van Noord-Korea hoog op de agenda staan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
9 uur geleden