'Regering Biden krijgt geen contact met Noord-Korea'
WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Joe Biden probeert sinds half februari contact te leggen met het regime in Noord-Korea. Maar tot nu toe zijn de pogingen "via verschillende kanalen" onsuccesvol gebleken, zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris die anoniem wil blijven tegen persbureau Reuters. "Tot op heden hebben we geen reactie ontvangen van Pyongyang."
Ook de Noord-Koreaanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York is door de regering van Biden benaderd. Maar ook daar bleef een reactie uit.
De regering van Biden heeft zich in het openbaar vooralsnog voorzichtig uitgelaten over haar aanpak van Noord-Korea. De nieuwe regering zou bezig zijn met een uitgebreide evaluatie van het toenaderingsbeleid onder Bidens voorganger Donald Trump, die een aantal ontmoetingen had met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un.
Het is Trump toen niet gelukt om Noord-Korea afstand te laten doen van zijn nucleaire wapens. Volgens de anonieme regeringsmedewerker zijn inmiddels ruim een jaar geen onderhandelingen meer geweest met het regime in Pyongyang.
Biden noemde Kim tijdens de verkiezingscampagne een "misdadiger" en zei dat hij hem alleen zou ontmoeten "op voorwaarde dat hij ermee instemde dat hij zijn nucleaire capaciteit zou afbouwen". Binnenkort reist een Amerikaanse delegatie naar Zuid-Korea en Japan. Dan zal naar verluidt de zorgen van die twee landen over het nucleaire programma van Noord-Korea hoog op de agenda staan.
Meer uit Buitenland
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
6 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
17 uur geleden