Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Biden dient wet voor legalisering illegalen in

Regering Biden dient wet voor legalisering illegalen in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Joe Biden dient in het Congres een wetsontwerp in over het geven van een verblijfstatus aan illegalen. Dat zou miljoenen mensen uitzicht bieden op het staatsburgerschap. Dat melden Amerikaanse media donderdag.

Biden heeft zich altijd gekeerd tegen het strenge migratiebeleid van zijn voorganger Donald Trump en beklemtoonde op de eerste dag van zijn presidentschap dat hij er onmiddellijk werk van ging maken. De legalisering van illegalen, waarvan bijna de helft uit Mexico komt, is al lang een prioriteit van Democratische en liberale politici die ervan uitgaan dat illegalen bijdragen aan de economie en er toch steeds minder illegalen komen.

Trump heeft juist het uitzetten en tegenhouden van illegalen al sinds zijn verkiezingscampagne van 2016 verbaal tot zijn speerpunten gemaakt. Ook zou hij een muur langs de Mexicaanse grens bouwen. Praktisch gezien bleven de deportaties van illegalen ver achter bij waarmee Trump had gedreigd. Onder zijn Democratische voorganger Barack Obama werden er in diens eerste regeerperiode bijna drie keer meer illegalen uitgezet dan onder Trumps regering.

Dreamers

Als van het aantal uitzettingen zou kunnen worden afgeleid hoeveel illegalen er zijn, komen er inderdaad minder. In 2010 zetten de VS nog naar schatting 230.000 mensen zonder verblijfsstatus uit en in 2020 ruim 50.000.

Biden wil nu met uitzetten ophouden en feitelijk een amnestie regelen, ook voor de zogeheten 'Dreamers'. Dat zijn honderdduizenden mensen die als kinderen illegaal zijn gekomen en hun volwassen leven in de VS zijn begonnen. Zij genoten rechtsbescherming tot 2017 toen de regering Trump dat afschafte.

Het is niet bekend hoeveel mensen illegaal in de Verenigde Staten zijn. De meeste schattingen stellen ergens tussen de tien en twaalf miljoen mensen. Onder hen bijna twee miljoen uit Centraal-Amerika (voornamelijk El Salvador, Guatemala en Honduras) en bijna anderhalf miljoen uit Azië. Volgens onderzoekers zijn de meeste illegalen al heel erg lang in de VS, naar schatting twee derde al langer dan tien jaar. De VS tellen hoe dan ook erg veel 'nieuwkomers' onder de bevolking. Zo zijn van de bijna 330 miljoen inwoners rond de 45 miljoen niet in de VS geboren.

Meer uit Buitenland

Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

1 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

2 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

2 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

3 uur geleden
Regering Trump klaagt UCLA aan voor antisemitisme

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.

3 uur geleden
Vermeende slachtoffers Epstein bezoeken State of the Union Trump

WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.

6 uur geleden
Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

8 uur geleden