Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering België erkent moslimvertegenwoordiging niet meer

Regering België erkent moslimvertegenwoordiging niet meer

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne trekt de erkenning van de zogeheten Moslimexecutieve in, het vertegenwoordigende orgaan van de moslims in België en de officiële gesprekspartner van de Belgische regering. Volgens de minister is er sprake van sterke buitenlandse inmenging in het orgaan en schort er van alles aan de organisatie. Volgens een rapport van de Veiligheidsdienst heeft de voorzitter van de Moslimexecutieve bovendien extremistische sympathieën.

Het orgaan "kan niet langer een gesprekspartner zijn", zei Van Quickenborne vrijdagmorgen op de Vlaamse radio. Zo is de werking niet transparant, de structuur onduidelijk en is er sprake van bemoeienis uit Turkije en Marokko. De subsidie van 600.000 euro per jaar wordt geschrapt.

Voorzitter Mehmet Üstün van de Moslimexecutieve noemt het besluit van de minister onaanvaardbaar. Hij is "verbaasd en ontgoocheld" en vindt dat het aan de moslimgemeenschap is om over hun officiële vertegenwoordiging in België te oordelen.

Van Quickenborne waarschuwde het orgaan al twee keer eerder maar zet nu een streep door de erkenning omdat een hervormingsvoorstel dat de executieve vorige week indiende opnieuw onvoldoende is. Zo is er nog altijd te weinig plaats voor vrouwen. "De organisatie is niet representatief voor alle moslims in ons land. Je ziet een oudere generatie die elke voeling met de jonge moslims heeft verloren die hier de plak zwaait. Dat is rampzalig voor de moderne islam."

Meer uit Buitenland

Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

27 minuten geleden
China neemt wet voor 'etnische eenheid' aan, activisten bezorgd

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.

50 minuten geleden
Zelensky vrijdag naar Parijs voor gesprek met Macron

PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.

3 uur geleden
Iran valt brandstoftanks in Bahrein aan

MANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.

3 uur geleden
Senegal komt met nog strengere anti-lhbti-wet

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.

4 uur geleden
Chef van Deens toprestaurant vertrekt na beschuldigingen geweld

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.

4 uur geleden
Twee olietankers aangevallen in Iraakse wateren

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.

4 uur geleden