Regering België erkent moslimvertegenwoordiging niet meer
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne trekt de erkenning van de zogeheten Moslimexecutieve in, het vertegenwoordigende orgaan van de moslims in België en de officiële gesprekspartner van de Belgische regering. Volgens de minister is er sprake van sterke buitenlandse inmenging in het orgaan en schort er van alles aan de organisatie. Volgens een rapport van de Veiligheidsdienst heeft de voorzitter van de Moslimexecutieve bovendien extremistische sympathieën.
Het orgaan "kan niet langer een gesprekspartner zijn", zei Van Quickenborne vrijdagmorgen op de Vlaamse radio. Zo is de werking niet transparant, de structuur onduidelijk en is er sprake van bemoeienis uit Turkije en Marokko. De subsidie van 600.000 euro per jaar wordt geschrapt.
Voorzitter Mehmet Üstün van de Moslimexecutieve noemt het besluit van de minister onaanvaardbaar. Hij is "verbaasd en ontgoocheld" en vindt dat het aan de moslimgemeenschap is om over hun officiële vertegenwoordiging in België te oordelen.
Van Quickenborne waarschuwde het orgaan al twee keer eerder maar zet nu een streep door de erkenning omdat een hervormingsvoorstel dat de executieve vorige week indiende opnieuw onvoldoende is. Zo is er nog altijd te weinig plaats voor vrouwen. "De organisatie is niet representatief voor alle moslims in ons land. Je ziet een oudere generatie die elke voeling met de jonge moslims heeft verloren die hier de plak zwaait. Dat is rampzalig voor de moderne islam."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
4 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
5 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
5 uur geleden