Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering België erkent moslimvertegenwoordiging niet meer

Regering België erkent moslimvertegenwoordiging niet meer

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne trekt de erkenning van de zogeheten Moslimexecutieve in, het vertegenwoordigende orgaan van de moslims in België en de officiële gesprekspartner van de Belgische regering. Volgens de minister is er sprake van sterke buitenlandse inmenging in het orgaan en schort er van alles aan de organisatie. Volgens een rapport van de Veiligheidsdienst heeft de voorzitter van de Moslimexecutieve bovendien extremistische sympathieën.

Het orgaan "kan niet langer een gesprekspartner zijn", zei Van Quickenborne vrijdagmorgen op de Vlaamse radio. Zo is de werking niet transparant, de structuur onduidelijk en is er sprake van bemoeienis uit Turkije en Marokko. De subsidie van 600.000 euro per jaar wordt geschrapt.

Voorzitter Mehmet Üstün van de Moslimexecutieve noemt het besluit van de minister onaanvaardbaar. Hij is "verbaasd en ontgoocheld" en vindt dat het aan de moslimgemeenschap is om over hun officiële vertegenwoordiging in België te oordelen.

Van Quickenborne waarschuwde het orgaan al twee keer eerder maar zet nu een streep door de erkenning omdat een hervormingsvoorstel dat de executieve vorige week indiende opnieuw onvoldoende is. Zo is er nog altijd te weinig plaats voor vrouwen. "De organisatie is niet representatief voor alle moslims in ons land. Je ziet een oudere generatie die elke voeling met de jonge moslims heeft verloren die hier de plak zwaait. Dat is rampzalig voor de moderne islam."

Meer uit Buitenland

Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

21 minuten geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

1 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

4 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

5 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

5 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

13 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

13 uur geleden