Regerende socialisten winnen vermoedelijk Portugese verkiezingen
LISSABON (ANP/DPA) - De Socialistische Partij (PS) van premier António Costa zal zeer waarschijnlijk de parlementsverkiezingen van Portugal winnen, melden lokale media zondag op basis van exit polls.
De PS krijgt volgens een peiling door de staatsomroep RTP tussen de 37 en 42 procent van de stemmen. Een dergelijke uitkomst zou de socialisten een absolute meerderheid in het parlement kunnen bezorgen. Daarvoor is volgens schattingen namelijk 41 procent nodig. Het wordt echter waarschijnlijker geacht dat de 60-jarige Costa de steun van kleinere linkse partijen nodig zal blijven hebben.
De conservatieve Sociaal-Democratische Partij (PSD) van Rui Rio kan volgens dezelfde RTP-peiling rekenen op 30 tot 35 procent van de stemmen. Mocht die voorspelling uitkomen, dan zullen de conservatieven naar verwachting niet toetreden tot een nieuwe regering. Andere Portugese media publiceerden vergelijkbare cijfers nadat de laatste stembureaus waren gesloten.
Bij de vorige verkiezingen, in het najaar van 2019, won de PS met 36,3 procent van de stemmen. De PSD moest toen genoegen nemen met 27,8 procent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.
2 uur geledenTEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.
4 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
6 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
6 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
7 uur geleden