Regerende socialisten winnen vermoedelijk Portugese verkiezingen
LISSABON (ANP/DPA) - De Socialistische Partij (PS) van premier António Costa zal zeer waarschijnlijk de parlementsverkiezingen van Portugal winnen, melden lokale media zondag op basis van exit polls.
De PS krijgt volgens een peiling door de staatsomroep RTP tussen de 37 en 42 procent van de stemmen. Een dergelijke uitkomst zou de socialisten een absolute meerderheid in het parlement kunnen bezorgen. Daarvoor is volgens schattingen namelijk 41 procent nodig. Het wordt echter waarschijnlijker geacht dat de 60-jarige Costa de steun van kleinere linkse partijen nodig zal blijven hebben.
De conservatieve Sociaal-Democratische Partij (PSD) van Rui Rio kan volgens dezelfde RTP-peiling rekenen op 30 tot 35 procent van de stemmen. Mocht die voorspelling uitkomen, dan zullen de conservatieven naar verwachting niet toetreden tot een nieuwe regering. Andere Portugese media publiceerden vergelijkbare cijfers nadat de laatste stembureaus waren gesloten.
Bij de vorige verkiezingen, in het najaar van 2019, won de PS met 36,3 procent van de stemmen. De PSD moest toen genoegen nemen met 27,8 procent.
Meer uit Buitenland
TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
8 uur geleden