Regerende socialisten winnen vermoedelijk Portugese verkiezingen
LISSABON (ANP/DPA) - De Socialistische Partij (PS) van premier António Costa zal zeer waarschijnlijk de parlementsverkiezingen van Portugal winnen, melden lokale media zondag op basis van exit polls.
De PS krijgt volgens een peiling door de staatsomroep RTP tussen de 37 en 42 procent van de stemmen. Een dergelijke uitkomst zou de socialisten een absolute meerderheid in het parlement kunnen bezorgen. Daarvoor is volgens schattingen namelijk 41 procent nodig. Het wordt echter waarschijnlijker geacht dat de 60-jarige Costa de steun van kleinere linkse partijen nodig zal blijven hebben.
De conservatieve Sociaal-Democratische Partij (PSD) van Rui Rio kan volgens dezelfde RTP-peiling rekenen op 30 tot 35 procent van de stemmen. Mocht die voorspelling uitkomen, dan zullen de conservatieven naar verwachting niet toetreden tot een nieuwe regering. Andere Portugese media publiceerden vergelijkbare cijfers nadat de laatste stembureaus waren gesloten.
Bij de vorige verkiezingen, in het najaar van 2019, won de PS met 36,3 procent van de stemmen. De PSD moest toen genoegen nemen met 27,8 procent.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 uur geleden