Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regeneron: antilichamen werken mogelijk minder goed tegen Omikron

Regeneron: antilichamen werken mogelijk minder goed tegen Omikron

NEW YORK (ANP/RTR) - De behandeling met cocktails van antilichamen en andere soortgelijke medicijnen van Regeneron Pharmaceuticals werken mogelijk minder goed tegen de nieuwe Omikron-variant van het coronavirus. Dat heeft het Amerikaanse biotechnologiebedrijf dinsdag gezegd.

Uit een eerste analyse blijkt volgens Regeneron dat de individuele mutaties van de Omikron-variant erop wijzen dat "het virus mogelijk minder goed wordt uitgeschakeld door de immuniteit die vaccins en monoklonale antilichamen bieden". Monoklonale antilichamen zijn stoffen die in een laboratorium worden geproduceerd. Voormalig president Donald Trump kreeg vorig jaar de antilichamenbehandeling van Regeneron om het coronavirus te lijf te gaan.

Nader onderzoek wordt gedaan om deze mogelijke impact te bevestigen en te kwantificeren met behulp van de daadwerkelijke sequentie van de Omikron-variant, zei Regeneron. Het bedrijf liet daarbij weten dat er nog geen directe gegevens waren over de vraag of de antilichamen of vaccins minder bescherming bieden.

Waarschuwing

De boodschap van Regeneron volgt op de waarschuwing van topman Stéphane Bancel van de Amerikaanse farmaceut en vaccinmaker Moderna. Bancel liet weten dat de huidige vaccins waarschijnlijk minder effectief zijn tegen de nieuwe coronavariant. Ook duurt het volgens hem maanden om een nieuw vaccin te produceren.

De Wereldgezondheidsorganisatie WHO en wetenschappers hebben ook gezegd dat het weken kan duren voordat duidelijk is of Omikron een ernstiger ziektebeeld veroorzaakt en of de bestaande vaccins voldoende bescherming bieden tegen de nieuwe variant. De Universiteit van Oxford, die samen met het farmaceutische concern AstraZeneca een coronavaccin heeft ontwikkeld, verklaarde dat er op basis van de huidige beperkte gegevens nog geen bewijs is dat het vaccin minder goed werkt tegen de nieuwe variant.

Meer uit Financieel

Trump kondigt ontslag van Fed-bestuurder Cook aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontslaat Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook. In een brief op zijn platform Truth Social, die is gericht aan Cook, deelt Trump het nieuws. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden. Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude en had vorige week aangekondigd haar te ontslaan als ze niet uit eigen beweging zou vertrekken.

41 minuten geleden
SOMO roept pensioenfondsen op: breek met vermogensbeheerders VS

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.

3 uur geleden
Keurig Dr Pepper onderuit op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.

5 uur geleden
Musk klaagt Apple en OpenAI aan over voorkeursbehandeling ChatGPT

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.

7 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts schiet omhoog op aarzelend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.

9 uur geleden
Bloomberg: familie Pinault overweegt verkoop Puma na koersval

HERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.

10 uur geleden
Keurig Dr Pepper zakt op Wall Street na bod op JDE Peet's

NEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.

11 uur geleden