Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regenboogvlaggen hangen uit als reactie op geweld

Regenboogvlaggen hangen uit als reactie op geweld

AMSTERDAM (ANP) - Door heel Nederland wordt zaterdag de regenboogvlag uitgehangen als reactie op de geweldsincidenten tegen de lhbti+-gemeenschap van vorige week. Dat is het geval in onder meer de vier grote steden en ook in veel andere plaatsen, zoals Arnhem, Haarlem, Groningen, Vlissingen, Wageningen en Roermond. In Deventer wordt in de avond ook de Wilhelminabrug verlicht in regenboogkleuren.

De regenboogvlag van COC Eindhoven en regio werd afgelopen zaterdag weggerukt door een groep van twintig hooligans, daarom hangt de belangenorganisatie zaterdagmiddag om 12.30 uur een nieuwe vlag op. In een open brief riepen twintig regionale COC-verenigingen en COC Nederland iedereen op om dat voorbeeld te volgen en zaterdag ook een regenboogvlag of andere lhbti+-gemeenschapsvlag uit te hangen.

Naast het verwijderen van de vlag werd er vorige week zaterdag een groep lhbti+-jongeren uitgescholden in het COC-pand in Eindhoven en werd een vrijwilliger geslagen. Diezelfde nacht werden medewerkers van een Groningse dragshowbar en lhbti+-café mishandeld en tijdens de voetbalwedstrijd PSV-Spakenburg van 4 april, en bij andere recente voetbalwedstrijden, werden homofobe uitspraken gedaan zonder dat werd ingegrepen.

Met de actie willen de initiatiefnemers de lhbti+-jongeren "een hart onder de riem steken" en "tonen dat Nederland geweld tegen de regenbooggemeenschap niet pikt". De belangenorganisatie voor lhbti+-personen roept mensen op een foto van een regenboogvlag op sociale media te delen met de hashtag #SamenSterk.

Volgens COC Nederland geven in totaal bijna zeventig gemeenten en provincies gehoor aan de oproep en doen daarnaast ook veel andere partijen mee zoals bedrijven, organisaties en veel particulieren.

Meer uit Binnenland

Kandidaat-staatssecretaris Van Berkel treedt terug na ophef om cv

DEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.

1 uur geleden
Nieuwe landbouwminister wil 'andere film' afspelen met stikstof

DEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."

1 uur geleden
Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

2 uur geleden
Clingendael: asielopvang buiten EU regelen 'niet eenvoudig'

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.

3 uur geleden
Nederlandse uitvinder van Kapla-bouwblokjes overleden 

NICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.

3 uur geleden
Sjoerdsma wil zakendoen met China, ondanks mogelijke sanctie

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".

3 uur geleden
3 Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp om Gaza te verlaten

DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.

6 uur geleden