Regenboogvlag voor het eerst gehesen boven Duitse Bondsdag
BERLIJN (ANP/DPA) - Boven de Duitse Bondsdag wappert zaterdag voor het eerst de regenboogvlag, het symbool van de lhbti-gemeenschap. De vlag werd in de ochtend gehesen in aanloop naar de jaarlijkse Pride Parade in Berlijn, die later op de dag plaatsvindt en waarbij honderdduizenden mensen worden verwacht.
Het jaarlijkse evenement herdenkt een opstand van homoseksuelen tegen politierazzia's in 1969 in de Stonewall Inn, een gaybar in Christopher Street in New York. Door de vierdaagse rellen ontstond toen een beweging voor homorechten. In Duitsland staat de manifestatie daardoor ook wel bekend als de Christopher Street-dag (CSD).
Tijdens de Berlijnse Pride zijn er onder meer kleurrijke parades en treden artiesten op. De organisatoren vragen dit jaar aandacht voor haatmisdrijven tegen lhbti's en eisen dat die sneller worden aangepakt. 'Verenigd in liefde - tegen haat, oorlog en discriminatie', luidt dit keer het motto.
Het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken gaf in april voor het eerst toestemming om de regenboogvlag bij bepaalde gelegenheden bij overheidsgebouwen te laten wapperen. Ook bij de Bondskanselarij, het kantoor van bondskanselier Olaf Scholz, wordt de regenboogvlag zaterdag gehesen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.
1 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre gaat woensdag gedeeltelijk open, meldt het management van het Parijse museum aan persbureau AFP. Vakbonden CFDT en CGT stemden woensdag unaniem voor het verlengen van de staking, die ervoor zorgde dat het museum sinds maandag dicht was.
3 uur geledenKOEPJANSK (ANP/RTR) - Oekraïne zegt 90 procent van de oostelijke stad Koepjansk in handen te hebben. Rusland claimde die stad in november te hebben ingenomen, maar Kyiv stelt dat de herovering alweer bijna compleet is. Rusland ontkent dat.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het wereldberoemde Louvre in Parijs blijft gesloten. Het personeel van het museum heeft gestemd om de staking, die maandag begon, voort te zetten. Ze protesteren tegen verslechterende arbeidsomstandigheden en een hoge werkdruk.
4 uur geleden