Regenboogvlag voor het eerst gehesen boven Duitse Bondsdag
BERLIJN (ANP/DPA) - Boven de Duitse Bondsdag wappert zaterdag voor het eerst de regenboogvlag, het symbool van de lhbti-gemeenschap. De vlag werd in de ochtend gehesen in aanloop naar de jaarlijkse Pride Parade in Berlijn, die later op de dag plaatsvindt en waarbij honderdduizenden mensen worden verwacht.
Het jaarlijkse evenement herdenkt een opstand van homoseksuelen tegen politierazzia's in 1969 in de Stonewall Inn, een gaybar in Christopher Street in New York. Door de vierdaagse rellen ontstond toen een beweging voor homorechten. In Duitsland staat de manifestatie daardoor ook wel bekend als de Christopher Street-dag (CSD).
Tijdens de Berlijnse Pride zijn er onder meer kleurrijke parades en treden artiesten op. De organisatoren vragen dit jaar aandacht voor haatmisdrijven tegen lhbti's en eisen dat die sneller worden aangepakt. 'Verenigd in liefde - tegen haat, oorlog en discriminatie', luidt dit keer het motto.
Het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken gaf in april voor het eerst toestemming om de regenboogvlag bij bepaalde gelegenheden bij overheidsgebouwen te laten wapperen. Ook bij de Bondskanselarij, het kantoor van bondskanselier Olaf Scholz, wordt de regenboogvlag zaterdag gehesen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
1 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
1 uur geledenBUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.
3 uur geleden