Regenboogvlag COC Eindhoven opnieuw gestolen
EINDHOVEN (ANP) - De regenboogvlag van het COC-pand in Eindhoven is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen, laat de belangenorganisatie voor lhbti'ers weten. In april gebeurde dat ook al. Toen werd de vlag door een groep van zo'n twintig personen van het pand gerukt en vernield.
Bij het incident in april werd een vrijwilliger van het COC geslagen. Dat is afgelopen nacht niet gebeurd. Het COC zegt wel uit te gaan van een "doelbewuste aanslag" op het gebouw van de belangenorganisatie in de Prins Hendrikstraat, "aangezien de andere regenboogvlaggen in de straat bleven hangen". Het COC Eindhoven en regio heeft aangifte gedaan bij de politie. Ook is het stadsbestuur over de diefstal ingelicht en heeft de lhbti-belangenbehartiger die gemeld bij antidiscriminatiebureau RADAR.
"Net nadat wij dachten dat de rust was wedergekeerd sinds de golf van agressie tegen de regenbooggemeenschap, komt deze klap", zegt voorzitter Benjamin Ector van het COC Eindhoven en regio. Volgens Ector had het COC in de Brabantse stad juist een "fantastische week" achter de rug, omdat het Eindhovense lichtkunstfestival GLOW door de straat trok. "Wij hadden zelf een lichtinstallatie voor het raam staan en wij hebben veel voorbijgangers kunnen informeren over onze gemeenschap en ons werk."
De regenboogvlag is volgens het COC met stok en al van de muur gehaald. Omdat de genoemde lichtinstallatie de ramen van het pand bedekte, heeft niemand dat zien gebeuren. Het COC heeft de vlag nog in dezelfde nacht vervangen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.
10 uur geledenCADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In één geval is het de politie gelukt om vóór afgelopen weekend een online oproep tot geweld te linken aan een individu, zegt een woordvoerder van de korpsleiding in reactie op de Gen Z-protesten van zaterdag. Het ging volgens hem om een jongen van 16 jaar uit het zuidwesten van het land, die met naam en toenaam opriep tot geweld.
13 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk waar de groep migranten die zaterdagochtend op een rubberboot voor de Zeeuwse kust uit zee is gehaald, naartoe gaat. Op dit moment wordt nog met de mannen gesproken, laat een woordvoerder van de marechaussee weten. Het is volgens hem ook nog te vroeg om te zeggen waar de mensen vandaan kwamen, waar ze op de boot zijn gestapt en waar ze naartoe wilden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 34 mensen die zaterdag zijn aangehouden tijdens de onlusten in Den Haag zijn er 33 weer vrij. Een van hen zit nog vast, laat de politie een dag later weten. De voornamelijk minderjarige jongeren werden opgepakt voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezit van illegaal vuurwerk. Ze komen uit onder meer Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht.
16 uur geledenALMELO (ANP) - De politie heeft een 43-jarige man uit Amsterdam aangehouden die mogelijk betrokken was bij een of meerdere autobranden in Almelo zaterdagavond. De politie kwam hem op het spoor "door een duidelijk signalement".
16 uur geleden