Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regenboogvlag COC Eindhoven opnieuw gestolen

Regenboogvlag COC Eindhoven opnieuw gestolen

EINDHOVEN (ANP) - De regenboogvlag van het COC-pand in Eindhoven is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen, laat de belangenorganisatie voor lhbti'ers weten. In april gebeurde dat ook al. Toen werd de vlag door een groep van zo'n twintig personen van het pand gerukt en vernield.

Bij het incident in april werd een vrijwilliger van het COC geslagen. Dat is afgelopen nacht niet gebeurd. Het COC zegt wel uit te gaan van een "doelbewuste aanslag" op het gebouw van de belangenorganisatie in de Prins Hendrikstraat, "aangezien de andere regenboogvlaggen in de straat bleven hangen". Het COC Eindhoven en regio heeft aangifte gedaan bij de politie. Ook is het stadsbestuur over de diefstal ingelicht en heeft de lhbti-belangenbehartiger die gemeld bij antidiscriminatiebureau RADAR.

"Net nadat wij dachten dat de rust was wedergekeerd sinds de golf van agressie tegen de regenbooggemeenschap, komt deze klap", zegt voorzitter Benjamin Ector van het COC Eindhoven en regio. Volgens Ector had het COC in de Brabantse stad juist een "fantastische week" achter de rug, omdat het Eindhovense lichtkunstfestival GLOW door de straat trok. "Wij hadden zelf een lichtinstallatie voor het raam staan en wij hebben veel voorbijgangers kunnen informeren over onze gemeenschap en ons werk."

De regenboogvlag is volgens het COC met stok en al van de muur gehaald. Omdat de genoemde lichtinstallatie de ramen van het pand bedekte, heeft niemand dat zien gebeuren. Het COC heeft de vlag nog in dezelfde nacht vervangen.

Meer uit Binnenland

Batavia drijft van Lelystad naar Amsterdam voor onderhoud

LELYSTAD (ANP) - Het schip De Batavia, een replica van het VOC-schip, is zaterdagochtend vertrokken vanuit Lelystad en wordt naar Amsterdam gesleept. Daar gaat het schip het droogdok in en wordt het voorzien van een stalen ondersteuningsconstructie. Dat is nodig om de replica, die in een kwetsbare conditie is, beter te beschermen en voor lange tijd te kunnen bewaren. Twee sleepboten begeleiden De Batavia op haar reis, die ongeveer zes uur duurt.

1 uur geleden
Verdachte van brandstichting aangereden op A2 bij Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Op de A2 bij Maastricht is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man aangereden die wordt verdacht van brandstichting. De politie meldt in een persbericht dat er rond 01.10 uur een melding kwam van een voertuigbrand op de Kasteel Hillenraadweg in Maastricht. De verdachten van die brandstichting waren volgens omstanders te voet gevlucht in de richting van de A2, die parallel aan de Kasteel Hillenraadweg ligt.

5 uur geleden
Suriname zoekt via Interpol naar verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft Interpol gevraagd een internationaal opsporingsbevel uit te vaardigen tegen de voortvluchtige verdachte Ryan T. Die wordt verdacht van betrokkenheid bij de vermissing van de Nederlandse filmproducent, ondernemer en dj Rodney Leysner. De Nederlander verdween op 15 augustus. Het Surinaamse Openbaar Ministerie meldt vrijdag dat Interpol het verzoek momenteel beoordeelt.

12 uur geleden
België pakt verdachten uit Nederland op na vondst drugslab

BREE (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft vijf verdachten opgepakt na de vondst van een groot drugslaboratorium in het Belgische Bree, dicht bij de Nederlandse grens. Vier verdachten komen uit Nederland.

12 uur geleden
Aanhoudingen voor uitbuiting, mensensmokkel bij restaurantketens

DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.

14 uur geleden
Lokkooi met schapen voor wolf mag in gebruik blijven

ARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.

16 uur geleden
Gehackt lab mag weer bevolkingsonderzoek uitvoeren

DEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.

16 uur geleden