Regenboogvlag aan hek Hongaarse ambassade gehangen
DEN HAAG (ANP) - Aan het hek van de Hongaarse ambassade in Den Haag is vrijdag een meterslange regenboogvlag opgehangen. Dat is een actie van voetbalplatform FC Afkicken, uit protest tegen het antihomobeleid van de Hongaarse regering. De vlag is later weggehaald.
Hongarije verbiedt het 'promoten' van homoseksualiteit en geslachtsveranderingen tegenover jongeren. Op die nieuwe wet komt veel kritiek uit andere Europese landen. De Duitse aanvoerder Manuel Neuer speelt met een regenboogarmband en Oranjeaanvoerder Georginio Wijnaldum zal zondag een armband met de tekst OneLove dragen, als boodschap tegen discriminatie. Nederland speelt zondag in de Hongaarse hoofdstad Boedapest zijn wedstrijd in de achtste finales van het EK, tegen Tsjechië.
D66-Kamerlid Jeanet van der Laan, die 25 interlands heeft gespeeld voor het Nederlands vrouwenelftal, was bij de actie van FC Afkicken betrokken. Zij laat op de site van FC Afkicken weten: "In Nederland mag je zijn wie je bent en houden van wie je wilt. De nieuwe wet in Hongarije gaat rechten van deze mensen tegen en dus vind ik het heel erg goed dat mensen uit andere landen een stem laten horen tegen deze wet."
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.
20 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geleden