Regenboogvlag aan hek Hongaarse ambassade gehangen
DEN HAAG (ANP) - Aan het hek van de Hongaarse ambassade in Den Haag is vrijdag een meterslange regenboogvlag opgehangen. Dat is een actie van voetbalplatform FC Afkicken, uit protest tegen het antihomobeleid van de Hongaarse regering. De vlag is later weggehaald.
Hongarije verbiedt het 'promoten' van homoseksualiteit en geslachtsveranderingen tegenover jongeren. Op die nieuwe wet komt veel kritiek uit andere Europese landen. De Duitse aanvoerder Manuel Neuer speelt met een regenboogarmband en Oranjeaanvoerder Georginio Wijnaldum zal zondag een armband met de tekst OneLove dragen, als boodschap tegen discriminatie. Nederland speelt zondag in de Hongaarse hoofdstad Boedapest zijn wedstrijd in de achtste finales van het EK, tegen Tsjechiƫ.
D66-Kamerlid Jeanet van der Laan, die 25 interlands heeft gespeeld voor het Nederlands vrouwenelftal, was bij de actie van FC Afkicken betrokken. Zij laat op de site van FC Afkicken weten: "In Nederland mag je zijn wie je bent en houden van wie je wilt. De nieuwe wet in Hongarije gaat rechten van deze mensen tegen en dus vind ik het heel erg goed dat mensen uit andere landen een stem laten horen tegen deze wet."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
14 uur geleden