Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regenboogprotest tegen Hongaarse regering tijdens EK-duel Oranje

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland wappert zondag de regenboogvlag, het symbool voor lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen, transgenders en intersekse personen. Dat gebeurt uit protest tegen het antihomobeleid van de Hongaarse regering.

De protestactie is zondag omdat het Nederlands elftal die avond zijn wedstrijd in de achtste finales op het EK speelt in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Aanvoerder Georginio Wijnaldum draagt tijdens het duel tegen Tsjechië een band met de tekst OneLove, als boodschap tegen discriminatie. Duizenden Oranjefans zijn waarschijnlijk bij de wedstrijd. Op Schiphol kunnen ze een regenboogvlag of -zweetbandje krijgen van KRO-NCRV-presentator Klaas van Kruistum. Op de vlag en het bandje staat de tekst A szerelem mindenkié, Hongaars voor Liefde is voor iedereen.

Vicepremier Sigrid Kaag en de Haagse wethouder Bert van Alphen hijsen zondag dertien inclusieve vlaggen bij de Hofvijver, naast het Binnenhof. Dat doen ze zondag om 16.00 uur, twee uur voor de aftrap in Boedapest. Ook op andere plekken in de hofstad gaat die vlag in top. De gemeentes Zwolle, Enschede, Tilburg, Den Bosch, Alkmaar, Hilversum, Rijswijk, Kerkrade, Steenwijkerland, Baarn, Dalfsen, Soest en Brummen hebben ook aangekondigd dat ze zondag de regenboogvlag uithangen. In Haarlemmermeer en Capelle aan den IJssel blijft die vlag tot aan het einde van het EK hangen.

Op meerdere plekken worden bouwwerken verlicht in de kleuren van de regenboog. De gemeente Leiden doet dat bijvoorbeeld bij de Koornbeursbrug, Capelle aan den IJssel verlicht het gemeentehuis en in Amstelveen gebeurt dat bij een kunstwerk op het Keizer Karelplein.

In de afgelopen dagen zijn al meerdere regenboogprotesten tegen Hongarije gehouden. Zo werden de Erasmusbrug in Rotterdam, Ziggo Dome en de A'DAM Toren in Amsterdam en het stadhuis van Groningen verlicht in de kleuren van de regenboog.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Gorinchem: het is aan raad om afweging te maken

GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.

9 uur geleden
Gouden Loeki voor derde jaar op rij naar kerstcommercial HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.

9 uur geleden
Jill Helena 'van slag' door vrijspraakverzoek in zaak-Ali B

AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.

11 uur geleden
Gorinchem deed aangifte van meerdere vormen van verkiezingsfraude

GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.

12 uur geleden
Verbod op uitkleedfunctie Grok is baanbrekend, zegt Offlimits

AMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.

13 uur geleden
VluchtelingenWerk steunt oproep asielminister over opvangplekken

AMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.

13 uur geleden
Geldmaat: zwaardere en meer explosieven bij plofkraken

WEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.

14 uur geleden