Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regenboogprotest tegen Hongaarse regering tijdens EK-duel Oranje

DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in Nederland wappert zondag de regenboogvlag, het symbool voor lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen, transgenders en intersekse personen. Dat gebeurt uit protest tegen het antihomobeleid van de Hongaarse regering.

De protestactie is zondag omdat het Nederlands elftal die avond zijn wedstrijd in de achtste finales op het EK speelt in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Aanvoerder Georginio Wijnaldum draagt tijdens het duel tegen Tsjechië een band met de tekst OneLove, als boodschap tegen discriminatie. Duizenden Oranjefans zijn waarschijnlijk bij de wedstrijd. Op Schiphol kunnen ze een regenboogvlag of -zweetbandje krijgen van KRO-NCRV-presentator Klaas van Kruistum. Op de vlag en het bandje staat de tekst A szerelem mindenkié, Hongaars voor Liefde is voor iedereen.

Vicepremier Sigrid Kaag en de Haagse wethouder Bert van Alphen hijsen zondag dertien inclusieve vlaggen bij de Hofvijver, naast het Binnenhof. Dat doen ze zondag om 16.00 uur, twee uur voor de aftrap in Boedapest. Ook op andere plekken in de hofstad gaat die vlag in top. De gemeentes Zwolle, Enschede, Tilburg, Den Bosch, Alkmaar, Hilversum, Rijswijk, Kerkrade, Steenwijkerland, Baarn, Dalfsen, Soest en Brummen hebben ook aangekondigd dat ze zondag de regenboogvlag uithangen. In Haarlemmermeer en Capelle aan den IJssel blijft die vlag tot aan het einde van het EK hangen.

Op meerdere plekken worden bouwwerken verlicht in de kleuren van de regenboog. De gemeente Leiden doet dat bijvoorbeeld bij de Koornbeursbrug, Capelle aan den IJssel verlicht het gemeentehuis en in Amstelveen gebeurt dat bij een kunstwerk op het Keizer Karelplein.

In de afgelopen dagen zijn al meerdere regenboogprotesten tegen Hongarije gehouden. Zo werden de Erasmusbrug in Rotterdam, Ziggo Dome en de A'DAM Toren in Amsterdam en het stadhuis van Groningen verlicht in de kleuren van de regenboog.

Meer uit Binnenland

Stichting: massadonor Simon tekent contract over spermadonaties

DEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.

10 minuten geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

3 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

9 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

12 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

16 uur geleden
NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

19 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

19 uur geleden