Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regen Sydney trekt weg, toch meer mensen geëvacueerd

Regen Sydney trekt weg, toch meer mensen geëvacueerd

SYDNEY (ANP/RTR) - Hoewel het stormsysteem dat vier dagen lang zorgde voor zware regenval in delen van Sydney is weggetrokken, moeten meer mensen vanwege overstromingen hun huis verlaten. In de Australische staat New South Wales is inmiddels meer dan 85.000 mensen gevraagd te evacueren of zijn ze gewaarschuwd dat ze mogelijk een evacuatiebevel krijgen, melden de autoriteiten. Dinsdag ging het nog om 50.000 mensen.

Het lagedruksysteem voor de oostkust van Australië is verplaatst richting de kust in het noorden van New South Wales. Het Australische weerbureau voorziet dat er op sommige plekken in zes uur tijd meer dan 200 millimeter regen kan vallen. Door de hevige regenval blijft er veel water in de rivieren rond Sydney terechtkomen, die al bijna hun maximale peil hebben bereikt. De autoriteiten waarschuwen dat de crisis tot begin volgende week kan duren.

De meeste mensen die zijn opgeroepen te vertrekken of gewaarschuwd dat een evacuatie er mogelijk aankomt, wonen in de westelijke buitenwijken van Sydney. "Dit is nog steeds een gevaarlijke situatie en we moeten daarop met gepaste maatregelen reageren", zei premier Anthony Albanese tijdens een bezoek aan de buitenwijk Windsor. Het is de derde keer dit jaar dat de buitenwijk te maken heeft met overstromingen. Tijdens het bezoek kondigde Albanese aan dat door overstroming getroffen inwoners eenmalig een noodbetaling krijgen van 1000 Australische dollar (iets meer dan 660 euro).

Frustratie

Inwoners zijn gefrustreerd over de manier waarop de regering de problemen aanpakt, zo bleek tijdens het bezoek van de premier. "Iedereen praat over het oplossen van hetzelfde probleem... er is niets gebeurd", zei een inwoner tegen Albanese. "De lokale bevolking is altijd voorbereid, de overheid is dat niet."

Het weer aan de Australische oostkust wordt al twee jaar gedomineerd door het fenomeen La Niña, dat doorgaans leidt tot meer regenval. La Niña eindigde in juni, maar er is volgens het Australische Bureau voor Meteorologie een kans van 50 procent dat het fenomeen dit jaar weer terugkeert.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

2 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

3 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

6 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

6 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

6 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

8 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

8 uur geleden