Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regen Sydney trekt weg, toch meer mensen geëvacueerd

Regen Sydney trekt weg, toch meer mensen geëvacueerd

SYDNEY (ANP/RTR) - Hoewel het stormsysteem dat vier dagen lang zorgde voor zware regenval in delen van Sydney is weggetrokken, moeten meer mensen vanwege overstromingen hun huis verlaten. In de Australische staat New South Wales is inmiddels meer dan 85.000 mensen gevraagd te evacueren of zijn ze gewaarschuwd dat ze mogelijk een evacuatiebevel krijgen, melden de autoriteiten. Dinsdag ging het nog om 50.000 mensen.

Het lagedruksysteem voor de oostkust van Australië is verplaatst richting de kust in het noorden van New South Wales. Het Australische weerbureau voorziet dat er op sommige plekken in zes uur tijd meer dan 200 millimeter regen kan vallen. Door de hevige regenval blijft er veel water in de rivieren rond Sydney terechtkomen, die al bijna hun maximale peil hebben bereikt. De autoriteiten waarschuwen dat de crisis tot begin volgende week kan duren.

De meeste mensen die zijn opgeroepen te vertrekken of gewaarschuwd dat een evacuatie er mogelijk aankomt, wonen in de westelijke buitenwijken van Sydney. "Dit is nog steeds een gevaarlijke situatie en we moeten daarop met gepaste maatregelen reageren", zei premier Anthony Albanese tijdens een bezoek aan de buitenwijk Windsor. Het is de derde keer dit jaar dat de buitenwijk te maken heeft met overstromingen. Tijdens het bezoek kondigde Albanese aan dat door overstroming getroffen inwoners eenmalig een noodbetaling krijgen van 1000 Australische dollar (iets meer dan 660 euro).

Frustratie

Inwoners zijn gefrustreerd over de manier waarop de regering de problemen aanpakt, zo bleek tijdens het bezoek van de premier. "Iedereen praat over het oplossen van hetzelfde probleem... er is niets gebeurd", zei een inwoner tegen Albanese. "De lokale bevolking is altijd voorbereid, de overheid is dat niet."

Het weer aan de Australische oostkust wordt al twee jaar gedomineerd door het fenomeen La Niña, dat doorgaans leidt tot meer regenval. La Niña eindigde in juni, maar er is volgens het Australische Bureau voor Meteorologie een kans van 50 procent dat het fenomeen dit jaar weer terugkeert.

Meer uit Buitenland

Arts: Trump verkeert nog altijd in uitstekende gezondheid

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.

34 minuten geleden
Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

6 uur geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

6 uur geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

9 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

15 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

16 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

17 uur geleden