Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regen op komst, in zuidoosten kans op noodweer

Regen op komst, in zuidoosten kans op noodweer

DE BILT (ANP) - Na een lange periode van droogte brengt een regengebied vrijdag op grote schaal wat verlichting. In het zuidoosten van het land is volgens Weeronline kans op flinke buien met mogelijk zware windstoten, onweer en hagel. Dat kan lokaal ook leiden tot wateroverlast.

Door de aanhoudende droogte van de afgelopen tijd is het neerslagtekort snel opgelopen. Vrijdag komt er verbetering, want er wordt veel neerslag verwacht. Vooral in het westen en midden van het land regent het gedurende de middag gestaag door. Soms kan het behoorlijk plenzen en is de bodem nog te droog om het water weg te laten zakken. In dat geval kan wateroverlast optreden. Veel sloten en watergangen zullen door de regen wel weer aangevuld worden.

In het zuiden, midden en oosten van het land is de neerslag buiig van karakter. Vooral in de middag kunnen de buien in die regio's zwaar uitpakken. Daarbij is kans op flink onweer, grote hagelstenen en lokaal zeer zware windstoten van meer dan 100 km/uur. In korte tijd kan veel regen vallen, wat kan zorgen voor ondergelopen straten. Bij de zwaarste buien kunnen lokale windverschijnselen zoals een valwind of een windhoos ontstaan die door de extreme windvlagen veel schade kunnen aanrichten. Volgens Weeronline is de kans op een windhoos klein, maar niet helemaal uitgesloten.

Meer uit Binnenland

Verdediging Weski: context ontbreekt bij berichten in dossier

ROTTERDAM (ANP) - De verdediging van Inez Weski meent dat belangrijke ontlastende berichten ontbreken in het dossier van de strafzaak tegen de voormalige advocaat. Zo zouden de ontbrekende berichten juist aantonen dat Weski geen berichten heeft uitgewisseld met Taghi, aldus de verdediging.

38 minuten geleden
Weski haalt uit naar OM: bullshit wat de officier zegt

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.

2 uur geleden
Kunstdetective Brand: gestolen gouden helm is gevonden

DEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.

3 uur geleden
OM meldt 'nieuwe ontwikkelingen' over kunstroof Drents Museum

SSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.

3 uur geleden
Weski: ik kan mijn geheimhoudingsplicht niet verbreken

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliƫnt Ridouan Taghi.

4 uur geleden
Woning in Soest nagenoeg uitgebrand

SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.

9 uur geleden
Amsterdam verbiedt fatbikes in het Vondelpark vanaf 11 mei

AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.

17 uur geleden