Regeling zelfstandigen uitgebreid met grenswerkers en AOW'ers
DEN HAAG (ANP) - De crisismaatregel om zelfstandig ondernemers door de crisis te loodsen, de Tozo-regeling, wordt uitgebreid. Ook zogeheten grenswerkers en AOW'ers kunnen nu aanspraak maken op de noodsteun, zo schrijft staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) in een brief aan de Tweede Kamer. De aanpassing zal naar verwachting eind april gereed zijn.
Via de Tozo-regeling kunnen zelfstandigen een aanvraag doen voor inkomensondersteuning en voor een lening. Voor gehuwden en samenwonenden wordt het inkomen, als deze onder het sociale minimum valt, aangevuld tot een bedrag van 1500 euro netto. Voor alleenstaanden is dit 1050 euro netto. De lening voor bedrijfskapitaal is maximaal 10.157 euro. De lening heeft een looptijd van drie jaar en hoeft tot januari 2021 niet te worden afgelost.
Vooralsnog gold voor zelfstandig ondernemers die in Nederland wonen en een bedrijf hebben in een ander EU-land dat zij niet in aanmerking kwamen voor de regeling . Dit is nu gewijzigd. Zij kunnen de bijstand voor levensonderhoud aanvragen in hun woongemeente. Van Ark benadrukt dat zij niet in aanmerking komen voor bedrijfskredieten. Het tegenovergestelde geldt voor zelfstandigen die in een ander EU-land wonen en in Nederland zijn gevestigd.
Lage rente
Verder kunnen zelfstandigen met de AOW-gerechtigde leeftijd binnenkort binnen de Tozo-regeling een bedrijfskrediet aanvragen tegen lage rente. Gemeenten, die de Tozo uitvoeren, hebben tot nu toe circa 300.000 aanvragen ontvangen.
Platform Zelfstandige Ondernemers (PZO) is vooral blij dat er een oplossing is voor grenswerkers. "Hier hebben wij steeds voor geknokt en heel goed van de staatssecretaris dat ze dit nu geregeld heeft, zodat ook zelfstandigen die net over de grens wonen van dezelfde ondersteuning gebruik kunnen maken", aldus PZO-directeur Margreet Drijvers.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
15 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
16 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
1 dag geleden